Bitcoin ile Beklenen Ani Değişim Nedir? | Michael Saylor’dan Açıklamalar!

Bitcoin (BTC) 8
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hiç şüphe yok ki Bitcoin’in ESG endişeleri ve karbon ayak izi şu anda endüstrinin sıcak konuları arasında yer alıyor. Geleneksel medyanın dikkatini bir önceki ATH’sinin çok üzerine çıkması nedeniyle çeken varlık, son haftalarda da çok eleştirildi. Proof-of-work ve Proof-of-Stake arasındaki arkaik tartışma, geçtiğimiz birkaç hafta içinde yenilendi.

Son araştırmalara göre, dünyanın en büyük kripto para birimi yıllık bazda 112,92 TWh tüketiyor. Daha fazla perspektif ekleyerek, Pakistan’ın toplam yıllık enerji tüketimi yukarıda bahsedilen istatistiğe eşit bulunuyor. Madencilik operasyonu geçmişte özellikle eleştirildi, işte bu yüzden. Yılda 59 megaton CO2 emisyonu üretti – bu, Libya’dan kaynaklanan toplam sera gazı emisyonuyla neredeyse aynı.

Bu gelişme, Bitcoin’in sürdürülebilir enerji tüketimi ihtiyacını tam olarak tespit ediyor. Çevre dostu yolun benimsenmesi, daha fazla kurumsal benimseme için onu ayrılmaz hale getirebilir.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, yakın tarihli bir röportajında ​​bu konuyu ele aldı.

Michael Saylor, şunları söyledi:

Bence çok fazla hash gücünün ABD’ye geleceği ve dünyanın diğer bölgelerine geleceği bir dinamik var.

Daha fazla ayrıntı vermek için CEO, Bitcoin ile ilgili operasyonlarda Çin’den başta ABD olmak üzere dünyanın diğer bölgelerine ani bir kayma olduğunu ima etti. Bitcoin madenciliğinin çevresel verimliliğine yönelik son zamanlardaki ilgi odağı, Çin’in Bitcoin’in hash oranı üzerindeki kontrolünü değiştiriyor gibi görünüyor.

İşte değişimin bir işareti – Çin’in hash gücü dağılımı %10 daha düşerken (şu anda yaklaşık %55), ABD %11’lik bir artış gördü.

Son olarak Saylor, İran’ın son BTC madencilik baskısına da değindi; dedi ki:

Bunu düzenleyici standart bir prosedür olarak görüyorum. Tek yaptıkları yasadışı BTC madenciliğini yasaklamak ama yine de yasal madencileri desteklemekti.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 38,840.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!