Pazar, Şubat 28, 2021

İşte Bitcoin fiyatının yakın zamanda 40.000 $ veya 50.000 $ ‘a ulaşmamasının nedeni

40.000 $ ‘a kadar olan Bitcoin fiyat artışı üstel ve görülmesi gereken bir manzara. BTC’nin 2020 getirileri şaşırtıcı bir şekilde %300 seviyesinde duruyor ve aynı durum, Ağustos ayı başlarında Bitcoin yatırımlarına başlayan MicroStrategy’nin hisse senedi fiyatı için de görülebilir. 20.000 $ ‘dan önce alım yapan kurumsal yatırımcıların şu anda bile muazzam karlar elde ettiğini söylemek yeterli. Bununla birlikte, 30.000 $ ‘ın üzerinde BTC satın alan ve kar etmeyenler şimdi BTC’nin başabaş noktasının altına düşmemesini ve fiyatın 40.000 $ seviyesini tekrar görmesini bekliyorlar. Bu yeniden ziyaret yakında gerçekleşmeyebilir, aslında, BTC yakın zamanda daha da yükselmeyecek gibi görünüyor ve işte bunun birkaç nedeni var.

Bitcoin’in bekleme süresi

Her üstel ralliden sonra, alıcının sakinleşmesi, fiyatın geri çekilmesine veya menzile bağlı kalmasına neden olur. Basın zamanında, BTC bu aşamada, menzile bağlı ve büyük dalgalanmalardan yoksun. Bu aşamada, BTC ya yükseliş / düşüş modellerinde konsolide olur ve kırılmayı bekler. Bitcoin’in durumunda, bu bir yükseliş formasyonudur.

Piyasa koşullarına bağlı olarak, bu Şubat ortasına veya Mart sonuna kadar devam edebilir.

Bitcoin için genel Q1 getirileri, önceki bir makalede görüldüğü gibi oldukça küçük. Bu nedenle, Şubat ayının getirilerinin Mart ayında geri dönerek BTC’yi başladığı yere geri getirmesini bekleyebiliriz.

Bitcoin iadeleri

Bitcoin’in aylık getirileri, BTC’nin nispeten normal bir Ocak ve Mart ayına sahip olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, Şubat ayı biraz daha yükselişli olduğundan, BTC Şubat ayında yerel zirvesine çıkabilir. Bu nedenle, ileriye doğru, düşüş olasılığını göz ardı etmeden aynı eğilimin devam etmesini bekleyebiliriz.

Bitcoin fonlama oranı

Bitcoin fonlama oranı, piyasa katılımcılarının şu anda psikolojisinin ne olduğunu gösterir. Fonlama oranı çok yüksekse, piyasa dalgalı olabilir ve benzer şekilde, daha düşük fonlama oranı piyasanın soğuduğunu gösterir. Basın zamanında, BTC fonlama oranı sıfıra yakın, tam olarak bunu gösteriyor.

Bu nedenle, ileriye dönük olarak, BTC daha az oynaklık ve daha az getiri ile menzile bağlı kalacaktır. İdeal olarak, burası uzun vadeli sahiplerin grafiğe bakmayı bıraktığı ve bir dalgalanma beklentisiyle daha fazla BTC biriktirdiği yerdir. Öte yandan yatırımcılar, aralıkları derinlemesine incelemek ve daha fazla BTC biriktirmek isteyebilirler. Üçüncü seçenek, iyi getiriler görmeye başlamış olan altcoinleri biriktirmektir. Özetle, 40.000 $ ‘a kadar değişen BTC olası değil ancak imkansız değil, ancak BTC yakın zamanda 50.000 $’ a ulaşacak veya en azından 1. çeyrekte pek olası görünmüyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 44,768.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98