Bitcoin Fiyatı 40 Katına Çıkabilir

İşte Beklenen Bitcoin Fiyat Tarihi! Lider Birim Bu Tarihte Rekor Kıracak

Güncellenme Tarihi

Beklenen Bitcoin Fiyat Tarihi – Mart ayının ortaları itibari ile küresel piyasalarda yaşanan krizden nasibini alanlardan birisi de Bitcoin (BTC) oldu. Şubat ayının son çeyreğinde 10.500 dolardan işlem gören BTC, ne yazık ki 12 Mart itibarıyla 3.800 dolara kadar eridi. Bitcoin fiyatı yavaş yavaş toparlanma sinyalleri göstermeye başladı ve bir finans yöneticisi oldukça iddialı bir öngörüsünü paylaştı.

Ünlü İsimden Beklenen Bitcoin Fiyat Tarihi Açıklaması

Kaydedilen düşüş ve küresel piyasalardaki çöküş, eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal’ın tahminini güçlendirdi. Pal, 21 Mart tarihinde yayınlanan röportajında, Bitcoin’in önümüzdeki aylarda 20.000 dolar rekorunu kırıp bunu aşacağını düşündüğünü dile getirdi. Pal’ın verdiği zaman aralığı ise 12 ile 18 ay arası olmakta.

Bitcoin Güven Gerektirmeyen Bir Varlık

Pal röportajın yayınlanmasından önce de kaydedilen düşüşün Bitcoin konusunda hiç olmadığı kadar umutlu olmasını sağladığını dile getirmişti. Bütün bu düşüşün yaşanmasına sebep olan Coronavirüs salgını, daha büyük bir krizi ve düşüşü tetikleyerek küresel finans piyasalarına olan güveni dibe çekmiş olabilir. ABD’nin milyarlarca dolarlık destek paketlerini açıklaması ve sıfırdan para basması, makro ekonomistlerin birçoğunun yakında sert bir çakılma olacağını düşünmesi yol açmış durumda.

Beklenen Bitcoin fiyat tarihi

Pal da benzer bir açıklamada yaparak, sarsılan güvenin Bitcoin’in 1 veya 2 yıl değil, on yılı aşkın bir süre boyunca yükselmesine neden olacağının altını çizdi. Eski Goldman Sachs yöneticisi daha önce Şubat ayında Bitcoin’in önümüzdeki on yıl boyunca yatırım yapacağı tek varlık olduğunu söylemişti. Bitcoin’in bütün makro bakış açılarından diğer varlıklardan üstün bir performans sergilediğini belirten ekonomist, dünyanın bu alternatif finans sistemine geçiş yapacağını söyledi.

Bitcoin’in altın veya buna benzer varlıklarla kıyaslandığında bile risk-ödül dengesinden bakıldığında önde olduğunu belirten popüler isim, yeni dijital altının Bitcoin olduğunu ima etti.

Diğer Yatırım Araçları Tarihe Gömülecek

Hisse senedi piyasalarının tüm zamanların en yüksek seviyelerinde bulunduğunu belirten Pal, bunların getiri oranlarının da oldukça düşük ve sınırlı olduğunu dile getirdi. Tahvillerin de buna benzer durumda olduğunun altını çizen uzman isim, faiz getirilerinin de dip seviyesini gördüğünü vurguladı. Yatırımcı, yılların güvenli liman yatırımı olarak bilinen gayrimenkul sektörünün de artık yavaşladığını ve zor günler geçirdiğini düşünmekte. Lider kripto para birimi Bitcoin ise bütün bunların arasından parlayan yeni bir varlık sınıfı olarak dikkatleri üzerinde topluyor.

Temel olarak BTC’nin tek bir gün içerisinde %50 düşüş yaşamasının asıl sebebi de kurumsal yatırımcıların yaptıkları satış olarak bilinmekte. Altın ve petrol düştükleri yerden hala toparlanamamış olsalar da, Bitcoin yeniden 7.000 dolar direncini zorlamaya başladı. Bu da kurumsal yatırımcılar olmasa bile BTC’nin bireysel yatırımcılar ve ekonomik özgürlük isteyenler tarafından alınmaya devam ettiğini göstermekte.

Coinotag üzerinden Bitcoin haberleri, Coin Haber ve Coin Yorum başlıklarını takip edebilir; bizleri ayrıca InstagramTwitter, ve Telegram‘dan da takip edebilirsiniz!