İspanya’nın En Büyük Varlık Yöneticileri Hala Kripto Para Birimlerine Yatırım Yapmaya İsteksiz

ispanya
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İspanya’nın en büyük varlık yöneticileri, birkaç kilit finans yetkilisinin açıklamalarına göre, kriptonun en azından şimdilik iyi bir yatırım aracı olduğuna hala ikna olmuş değil. İspanya’daki varlık yöneticilerinin kripto para birimlerine yatırım yapmalarına izin verilirken, başlangıçtaki doğaları, oynaklıkları ve gri düzenleme alanları bu büyük fonları onlardan uzak tutuyor.

Caixabank AM’nin yatırım stratejisi direktörü Santiago Rubio, kripto para birimlerine dokunmayacaklarını açıkladı. Caixabank AM, gözetiminde 70 milyon Euro’dan fazla paraya sahip olan İspanya’nın en büyük varlık yöneticilerinden biridir. Duruşları, bir başka İspanyol devi BBVA AM tarafından paylaşılıyor. Küresel varlık tahsis yöneticisi Jaime Martinez, gelecekte kripto para birimlerine yatırım yapma olasılığının olduğunu, ancak bunu yakın zamanda yapma planlarının olmadığını belirtti. Martinez şunları vurguladı.

10 yıl içinde çok daha normal olacak, bugün daha yeni başlıyoruz, varlıklara farklı bir şekilde maruz kalma ve hayattaki her şey gibi adım adım gitmeniz gerekiyor. İyi kontrol etmediğimiz şeylerle müşterilerimizi karmaşıklaştırmayacağız.

Santander AM’den Cristina Rodriguez, kripto para birimlerinin tekliflerinde tanıtılan varlıklar olmadığını ve bu araçlara yatırım yapma planlarının olmadığını vurguladı. Kriptoya yatırım yapmak isteyen finans yöneticileri, yatırımcılara bu yeni entegre araçların tehlikeleri ve oynaklığı hakkında tavsiyelerde bulunmak için belgelerini güncellemelidir önergesinde bulundu.

Bu ifadeler, İspanyol varlık yöneticilerinin, müşterileri için potansiyel olarak ilgi çekici olduğu için henüz geçerliliği üzerinde satılmayan kripto yatırımlarının geleceği için net bir resim çiziyor. Bu, 7 trilyon dolardan fazlasını yöneten Blackrock gibi varlık devlerinin Microstrategy’deki %16,3 hisse sahipliğiyle zaten dolaylı olarak bitcoin’e maruz kaldığı ABD’de olanlardan çok farklı.

Blackrock CEO’su Larry Fink şunları söyledi:

Firma, kripto varlıklarının gelişimini izledi. Bunun ne anlama geldiğini, altyapıyı, düzenleyici ortamı inceliyoruz.

Bununla birlikte, bu kurumlar İspanya’da daha geleneksel yatırımlara yönelmeye meyilli görünüyor ve kriptoya güvenmeleri biraz daha zaman alacak.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 35,946.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!