Pazartesi, Mart 1, 2021

İrlanda Merkez Bankası Başkanı: Bitcoin yatırımcıları ‘tüm paralarını’ kaybedebilir

Büyük girişimciler Bitcoin’e desteklerini göstermiş olsalar da, en azından İrlanda’daki düzenleyiciler varlıktan bir adım uzaklaşmış gibi görünüyor. İrlanda merkez bankasının yöneticisine göre, Bitcoin yatırımcıları “tüm paralarını kaybetmeye” hazırlıklı olmalıdır.

Vali Gabriel Makhlouf, tüketicilerin “doğru seçimler” yapmasından endişe duyduğunu ve şu anda “Bitcoin’in kendisinden kaynaklanan finansal istikrar sorunları” görmediğini söyledi. Yetkili, insanların Bitcoin’in bir varlık olduğunu kabul ettiğini, ancak insanların neden kriptoya yatırım yapmayı seçtiklerini anlamadığını belirtti.

“Şahsen, insanların neden bu tür varlıklara yatırım yaptığından emin değilim, ancak onları açıkça varlık olarak görüyorlar.”

Yine de vali tüketicinin korunmasına vurgu yaptı ve şunları söyledi:

“Bizim rolümüz tüketicilerin korunduğundan emin olmaktır”.

Bu, bir merkez bankası yetkilisinin varlığı ilk kez reddetmesi olmayacaktır. Geçen yıl İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, Bitcoin’in kendine özgü bir değeri olduğunu görmekte zorlandığını belirtti. Daha önce, stabilcoin, Bitcoin ve diğer kriptoların geleneksel ödemeler için bir kullanım aracı olarak kullanımını reddetmişti.

Son zamanlarda, BIS Genel Müdürü Agustin Carstens, “yatırımcıların dijital varlığın” iyi bir şekilde çökebileceğinin “farkında olması gerektiğini söyledi.

CoinGecko’ya göre bugün Bitcoin fiyatı 37.154,14 dolardı. Fiyattaki artış, geçen hafta fiyatı 30.000 doların altına çeken bir düşüşün ardından geldi. Elon Musk’ın Twitter biyografisindeki Bitcoin etiketi dışında, rezil WSB-GameStop kısa sıkıştırması son ralliyi besleyebilirdi. Paolo Ardoino’ya göre bu tür olaylar “mali seçkinlere” “meydan okuyor” gibi görünüyor. Bitfinex CTO’su, AMBCrypto ile paylaşılan bir sürümde ayrıca şunları söyledi:

Bitcoin’in ayırt edici özelliklerinin artan bir şekilde tanınması, mevcut GameStop ilgisini aşmalıdır. Yeni doğarken, kripto para birimleri, perakende yatırımcılara karşı ağırlıklandırılan adaletsiz finansal piyasaların güç yapısını tersine çevirme potansiyeline sahiptir.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 46,285.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98