Perşembe, Ocak 21, 2021

IOTA, Chrysalis test ağını resmen başlatıyor

IOTA Vakfı  Chrysalis test ağının 14 Aralık’ta başlatıldığını duyurdu.

Şimdiye kadar, IOTA geliştiricileri Chrysalis’i özel bir test ağında denediler. IOTA’nın mühendislik direktörü Jakub Cech, Bu haftanın başlarında bir blog gönderisinde, Test ağının halka açılmasını sağlamak için gereken tüm ‘küçük şeylere‘ ince ayar yaptıklarını söyledi.

IOTA’nın bugüne kadarki en büyük güncellemesi

Chrysalis, Ağı IOTA 2.0 (aynı zamanda Coordicide olarak da adlandırılır) yayınlanmadan önce kurumsal kullanıma hazır hale getirecek bir dizi önemli güncellemeyi tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Bu ara adımın, IOTA’nın ölçeklenebilirliğini artırırken ve yeni özellikler eklerken, Coordicide geçişi çok daha sorunsuz hale getirmesi bekleniyor.

Chrysalis’in piyasaya sürülmesi iki aşamada gerçekleşir. Ağustos ayında Chrysalis’in ilk aşaması olan Aşama 1’in başlatılmasının ardından, Ağın işleme kapasitesi saniyede 1500 işleme yükseldi. Ayrıca onay süresi 10 saniyeye indirildi. Önceden, IOTA ağı saniyede 20 işlemi idare edebilirken, onay süresi 2 dakikaydı.

Bu arada önceki gün IOTA’nın yönetiminde önemli bir değişiklik yaşandı. IOTA’dan yapılan açıklamada, Projenin kurucu ortaklarından David Sonstebo ile yolların ayrıldığı açıklandı. Bu karar, IOTA topluluğu tarafından şaşkınlıkla karşılandı.

IOTA, Bu yılki fiyat performansıyla beklentilerin gerisinde kaldı. Cryptocurrency, yılın başından bu yana yüzde 85 arttı. Buna karşılık Bitcoin yüzde 162, Ethereum yüzde 354 ve Cardano yüzde 360 ​​kazandı.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺27.72
  THYAO.IS₺13.26
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.66
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.19