Pazartesi, Kasım 30, 2020

IOTA Vakfı dijital dönüşüm için TM Forum ödülünü kazandı

IOTA Vakfı, dijital dönüşüme katkılarından dolayı TM Forum’dan Business Impact Catalyst ödülünü aldı. IOTA, DBM Catalyst programının bir parçası olarak R3, Intel, AWS ve Accenture gibi iş ortaklarıyla birlikte dijital bir iş pazarı oluşturur.

Bir blog yazısında, küresel Dernek TM Forum, IOTA Vakfı’nın Dijital Dönüşüm Dünya Serisi 2020 sırasında ödüllendirildiğini duyurdu. IOTA Vakfı tarafından alınan ödüle Business Impact Catalyst adı veriliyor ve dijital dönüşümü hızlandırmadaki önemli katkılarından dolayı kuruluşlara verilir.

Global olarak 850’den fazla üye şirketi ile TM Forum, 4 sektörde “kültürel ve teknolojik engelleri aşmayı” hedefleyen bir organizasyondur: Hizmet sağlayıcılar, teknoloji sağlayıcılar, danışmanlık firmaları ve sistem entegratörleri. Kuruluş 180 ülkede faaliyet göstermektedir ve ilk 10 küresel ağ ve iletişim sağlayıcısına sahiptir. IOTA Vakfı, organizasyona 2020 yılında katıldı.

IOTA Vakfı teknolojik engelleri aşıyor ve yeni kullanım senaryoları yaratıyor

Ödülün bir parçası olarak IOTA, TM Forum’un diğer üyeleriyle birlikte bir Catalyst projesinin geliştirilmesinin parçasıydı. Bu şekilde, IOTA Vakfı ve organizasyondaki ortakları, “benimsenmesini teşvik etmek” ve diğer bağlamlarda çoğaltılması amacıyla IOTA teknolojisinden yararlanan “akıllı çözümler” ve yeni çalışmalar yaratmak için çalıştı. TM Forum şunları belirtti:

DBM Catalyst’in bu yılki hedefi, geleneksel endüstrilerdeki şirketlerin ürünlerini, hizmetlerini ve tedarik zincirlerini daha da dijital hale getirerek dijital olarak nasıl dönüştürülebileceğini keşfetmekti.

IOTA, DBM Catalyst projesinde aşağıdaki ortaklarla çalıştı: Agile Fractal Grid, BT, UAE, Digital Twin Consortium, Etisalat UAE, Maxbyte, Heritage International ve diğer ortaklar. Ek olarak, proje şu teknoloji sağlayıcıları ile birlikte geliştirildi: Accenture, Altifio, AWS, Intel, R3, IoT Lab ve diğerleri. TM Forum, projede geliştirilen ürünle ilgili şunları söyledi:

Şirketlerin Akıllı Şebeke, Akıllı Fabrika, Akıllı Tiyatro ve Akıllı Lojistik gibi dikey alanlarda uçtan uca çözümler sunmak için bir dizi entegre hizmeti seçtiği ve düzenlediği bir Dijital İş Pazarı’nın oluşturuldu.

TM Forum, IOTA teknolojisinin bir zincirin konumunda ve gözetiminde “donanım bileşeni altyapısının güvenliğini ve uyumluluğunu sağlamak” için kullanıldığı bir senaryoda bir kullanım örneği sundu. Böylece, bir erişim noktası kullanılarak bir “Akıllı Eğlence senaryosu” “etkinleştirildi”. Organizasyon şunları gösterdi;

IOTA’nın zinciri ve PING ASSETS ve Zebra Technologies gibi izleme cihazlarıyla entegrasyon yeteneği, Çok paydaşlı bir ekosistemde uyumluluğuna güvenilebilirken, Böyle bir HW bileşeninin yolculuğunun nasıl uygulanacağını göstermek için kullanılmıştır.

Ek olarak, Catalyst projesi, bir tedarik zincirinde “mülk yönetimi için akıllı sözleşmelerin uygulanmasını sağlamak” için IOTA’nın Corda blok zinciri ile bir çözüme entegre edilmiş izleme yeteneklerini inceler. Çözüm, aşağıdaki resimde gösterildiği gibi IOTA İzleme ve İzleme Defteri olarak adlandırılır.

IOTA MIOTA

IOTA tabanlı projede incelenen diğer iki senaryo: Akıllı Fabrika ve Akıllı Şebeke. İlki, kullanıcıların dijital iş pazarında (DBM) kullanırken ödemeleri etkinleştirmek için akıllı robotlarla bir cüzdanı bağlamasına olanak tanır. İkinci senaryoda, IOTA ve Agile Fractal Grid, bilgileri paylaşmak ve doğrudan ödemeleri mümkün kılmak için DL teknolojisini kullanan bir kullanım senaryosunda “merkeziyetçiliği” araştırır.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 19,221.29dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺45.76
  THYAO.IS₺11.48
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺17.84
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.54