IOHK’nın Afrika’daki Cardano Stratejisi Neyi Amaçlıyor?

Cardano (ADA) 1
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

IOHK’nın “Afrika stratejisi”, Cardano’nun Afrika’da sıradan insanlar ve işletmeler için benimsenmesini teşvik etmeyi amaçlıyor.

Cardano’nun resmi ticari kolu Emurgo IOHK, yakın zamanda yaptığı açıklamada, ulaşmayı planladıkları iki hedefi vurgulayarak şunları söyledi:

İlk hedef, pazardaki gerçek sorunları çözen projeler gerçekleştirirken yerel paydaşlarla etkileşim kurmaktır. İkinci hedef, yerel geliştiricileri yerel sorunlara çözüm üretmeleri için eğitmektir.

Bir süredir Cardano’nun Afrika hükümeti ile bir sözleşme imzaladığına dair söylentiler var ve IOHK’nın kurucusu Charles Hoskinson, Şubat’ın iyi bir ay olacağı ile ilgili bir Tweet attı.

Etiyopya, hükümetinin hizmetlerin satın alınma şeklini dönüştürmek için Cardano’nun blok zincirini kullanmaya başlayacağını iddia ettiğinde işler şekillendi ve somutlaştı.

Anlaşma hakkında konuşurken Hoskinson,

Bu büyük bir mesele. Bu zamanla büyüyecek ve böyle bir şey yapan ilk ülke burası. ABD’de olmadı, Almanya’da olmadı. Her yerde, blockchain teknolojisinin ve kripto para biriminin benimsenmesi için muazzam bir haber olan Etiyopya oldu.

Cardano

IOHK’un yaptığı anlaşmalardan biri ise Etiyopya Eğitim Bakanlığı ile öğrencilerin notlarını kaydetmeyi ve izlemeyi kolaylaştıracak blok zinciri tabanlı kimlik sistemi projesi.

Bir sonraki aşama, finansal kurumların yerel bankaların ve mikro kredi kurumlarının vatandaşları doğrulayabileceği ve hizmet sağlayabileceği işlemleri kaydetmesine de izin verecek “ulusal kimlik programlarının genişletilmesine” odaklanacaktır.

Charles Hoskinson, Afrika’nın blockchain teknolojisine diğer ülkelerden daha hızlı adapte olmasını bekliyor. Hoskinson, Afrika’nın stratejik önemini vurgulayarak şunları söyledi:

Önümüzdeki beş ila on yıl içinde gerçekleşecek olan, tüm yönetim araçları, nasıl oy kullandıkları, mülk defterlerinin nasıl çalıştığı, ödeme sistemlerinin nasıl çalıştığı, kimlik sistemlerinin nasıl çalıştığı, tedarik zinciri sisteminin nasıl işlediği vb. güncellenmesi bir devrim gibidir.

Hoskinson, bu projelerin doğası gereği ticari olduğu, ancak arkasında sosyal bir nedeni olduğu sonucuna vardı. Başarısızlık şansı onları bir ölçüde sekteye uğratsa da başarılı olacaklarını teyit etti.

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

0
Düşünceleriniz bizim için değerli, yorum bırakmayı unutmayın!x
()
x