Salı, Nisan 20, 2021

IOHK, Cardano topluluğu için 250 bin dolarlık fon başlattı

IOHK, bugün bir blogda, daha fazla geliştiricinin Cardano blok zincirinde merkezi olmayan uygulamalar veya dApp’ler oluşturmasını sağlamak için bir deney olan Project Catalyst’e 250.000 ABD doları kamu finansmanı sunacağını duyurdu. Ayrıca, Cardano’nun yerel kripto parasına sahip olan kullanıcılar ADA’nın fikirlerini sunabilecekleri, işbirliği yapabilecekleri, oy verebilecekleri ve ‘favori’ projelerine fon verebilecekleri belirtildi.

Bu topluluk oylaması, bu yılın sonunda başlatılacak olan Cardano yol haritasının ‘Voltaire’ aşamasının ilk bileşeni olacak.

Cardano, hakemli ve tamamen açık kaynaklı bir blok zinciri olan akıllı bir sözleşme platformudur ve Voltaire, Cardano ekosisteminde önemli bir yapı taşı olan ve ADA sahiplerinin platformun gelecekteki gelişimi ile ilgili kararlar almaya dahil olmalarını sağlar.

IOHK, açıklamada, ilk kamu fonunun, topluluktan herhangi birinin “kazanan teklifini” uygulamak için erişebileceği ve kullanabileceği 250 bin dolara kadar ADA içereceğini belirtti. Bülten, diğer tekliflerin platformda veya geliştirilme aşamasında olduğu söylenen yeni mobil oylama uygulamasında gözden geçirilebileceğini daha da detaylandırdı.

IOHK İcra Kurulu Başkanı Charles Hoskinson bir tweet ile bu hareketi Cardano için yeni bir dönemin başlangıcı olarak nitelendirdi.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺25.10
  THYAO.IS₺11.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺14.96