IOHK, Cardano tokenler için benzersiz ‘akıllı sözleşmesiz’ çözümü başlattı

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Cardano, Blok zinciri projeleri için benzeri görülmemiş düzeyde birlikte çalışabilirlik sağlayan herhangi bir Token’ı benzersiz bir şekilde temsil edebilecek. Diğer zincirlerden gelen tokneler, Cardano’da çalışacak ve beraberinde gelen tüm hız, Güvenlik ve düşük işlem maliyetlerinden yararlanacak.

Global blockchain araştırma ve geliştirme şirketi IOHK, Blockchain platformu Cardano için özgün olmayan blockchain tabanlı varlıkları veya ‘tokenleri’ yerel olarak yönetmesine izin verecek benzersiz bir birlikte çalışabilirlik özelliğini duyurdu. Bu çözüm, Parasal değeri olsun ya da olmasın, Diğer zincirlerden gelen tokenların akıllı sözleşmelere veya özel koda ihtiyaç duymadan Cardano’da temsil edilebilmesine olanak tanır.

Ayrıca, Bu varlıkların Cardano’nun para birimi ADA’ya benzer şekilde davranmasını sağlar, Bu da projelerin Cardano’nun hızından, Güvenliğinden ve düşük işlem maliyetlerinden yararlanabileceği anlamına gelir.

Mevcut tokenleştirme süreci, Özel kodun oluşturulmasını ve uygulanmasını gerektirdiğinden doğal olarak verimsizdir. Bu, her iki standart için belirteç kodu sistemin bir parçası olmaktan ziyade çoğaltılıp uyarlandığı için bir karmaşıklık, maliyet (kodun yürütülmesi için ödeme yapılması gereken gaz gerekir) ve verimsizlik katmanı ekler.

Verimsizliklerin ötesinde, Bu aynı zamanda insan hatasına da yer bırakır. Özel kod dikkatsizce yapılırsa, yazılım hatalarının 300 milyon dolar değerinde Etherum‘un kripto para biriminin kaybına yol açtığı 2017’de görüldüğü gibi, Finansal kayba yol açabilecek hatalar ortaya çıkarabilir.

IOHK’nın Cardano için ‘yerel belirteçler‘ çözümü bunu değiştirecek şekilde ayarlandı. Üçüncü taraf token’ların, Tokenin zincir üzerinde çalışması için apaçık bir şekilde adapte olmak yerine Cardano’da onlar için özel olarak tasarlanmış bir blok zinciri gibi çalışmasına izin vererek gereksiz pahalı karmaşıklık ve doğal verimsizlik katmanını ortadan kaldırır.

Ayrıca, Bu varlıkların Cardano’nun ana para birimi ADA’ya benzer şekilde davranmasını sağlayarak projelerin pazar lideri hız ve güvenlik düzeylerine erişmesine ve engelleyici gaz maliyetlerini ortadan kaldırmasına olanak tanır. Bu çözümün kullanıma sunulması, Bu ay bir üretim öncesi ortamla başlayacak ve bu çözüm, 2021’in 1. çeyreğinde Cardano ana ağında hayata geçirilecek.

Cardano (ADA) fiyatı an itibariyle$0.527607dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram