İnternet Fenomeni Bu Fotoğraf NFT ile 180 Ethereum’a Satıldı!

180f87d444ca30ad95689cb9f5ca809bbe0908d7
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2005 yılında çekildikten sonra internetle beraber viral olan bu fotoğraf NFT ile 180 Ethereum’a satıldı. Fotoğrafta gülümseyen bir kız ve arkada yanan bir ev yer alıyor.

NFT yani non-fungible-token olarak adlandırılan bu teknoloji, bir eserin Blockchain teknolojisi ile benzersiz hale getirilerek kripto para ile satılmasına olanak sağlıyor. Şimdiden birçok isim bu teknoloji ile eserlerini satmış ve satıyor.

Bu teknolojiye adım atan en son kişi ise aşağıdaki fotoğrafı çekilen kız ve ailesi. Fotoğrafı çekilen kızın ismi Zoe Roth ve şu an 21 yaşında. 2005 yılında babası tarafından çekilen bu fotoğraf o yıllarda internet fenomeni haline gelmişti. Birçok meme’de kullanılan bu fotoğrafı kızın ailesi NFT ile bir platform üzerinden satışa koydu.

Aile, en fazla 100 Ethereum’a satılacağını düşündükleri fotoğrafın 3fmusic kullanıcı adlı biri tarafından 180 Ethereum’a satılması ile şaşkına uğradı. Satın alma gerçekleştiği zaman 430 bin dolara denk gelen 180 Ethereum, şu an yaklaşık 460 ben dolara denk geliyor.

Ailenin, satışı açarken tek seferlik satış olarak değil de çoklu satış açması ise bu fotoğraftan ömür boyu para kazanabilecekleri anlamına geliyor. Öyle ki her satışta aile, yüzde 10 kâr alacak.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. aliaydogan_avatar
    2 hafta önce

    Resmin üzerine sağ tıklayıp farklı kaydet diyebiliyorum, üstelik bedava. NFT projelerin çoğu maalesef kripto başta olmak üzere tüm ekonomik atmosfere büyük zarar veriyor.

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!