Salı, Nisan 20, 2021

İnsanlar Evde Kalma Emirlerini Protesto Ettiler

 

Bitcoin aniden yükselmesinin sebebi, insanların koronavirüse karşı her zamankinden daha fazla mücadele ediyor oluşu olabilir mi?

Bitcoin Sıçrıyor ve Sakinleri de Öyle

Bu tamamen spekülatif olsa da, insanlar şu an evde kalmak için emirleri protesto etmeye ve valilerin konaklarının çalışma haklarını müjdelemek için dışarıda durmaya başladıkça, bitcoin’in önemli bir yükselişe katlandığını fark edemiyoruz.

Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca, Bitcoin can sıkıcı hapsolmuştu, ancak işler Mart ayının başında olumsuz bir dönüş yapmaya başladı. Koronavirüs pandemisinin Amerika Birleşik Devletleri topraklarına çarptığı haberinin ardından, dünyanın piyasa değeriyle bir numaralı kripto para birimi 10.000 dolardan fazla bir rakamla 8.000 dolarlık aralığa (ayın ilk haftasında yaklaşık 8.700 dolar) düştü.

Oradan, 12 Mart’ta bitcoin gibi varlıkları 3.000 $ ‘a kadar düşüren kötü şöhretli kripto para çarpması geldi. Bu fiyat uzun sürmese de, para, finansal merdiveni yukarı doğru ilerlerken mücadele ediyordu. Sonunda, varlık 5.000 $, sonra 6.000 $ ve son olarak 7.000 $ ‘a yükseldi ve burada birkaç hafta boyunca kıvrıldı.

Dün, para birimi 7.500 $ ‘a yükseldi ve daha önce durduğu yerden toplam fiyatına yaklaşık 400 $ ekledi. Pandemi, BTC’nin ölümünde en büyük katkıda bulunan faktör olarak kabul edilmektedir. Birçok analist, tüccarların ve meraklıların tüm spekülatif varlıklarını, yani hisse senetleri, kripto vb.

Doğal olarak, büyük bir selloff – eğer meydana gelmişse – fiyatından birkaç bin dolar olmasa bile bitcoin’in birkaç yüz kaybetmesine neden olur. Koronavirüs ayrıca küresel ekonomide ciddi bir çöküş yarattı ve birkaç insanın işini kaybetmesine ve ABD gibi bölgelerde işsizliği tüm zamanların en yüksek seviyelerine getirdi ve bu gibi zamanlarda tüm varlıklar unutulmaya başlayacak.

Vatandaşlar “Hayır” Demeye Başlıyor

Ama şimdi, insanlar savaşmaya başlıyor gibi görünüyor. Karşılaştıkları şartlar ve koşulların yeterli olduğuna karar verdiler. Ekonomilerinin yeniden açılmasını istiyorlar ve işlerinin geri dönmesi için fırsatlar istiyorlar. Michigan ve Pennsylvania’dakiler gibi birçok vatandaş, liderlerinin evlerinin dışında ve diğer komşu bölgelerde protesto ediyor, mevcut tüm kilitleme kurallarının kaldırılmasını ve eskisi gibi hayata dönmelerine izin verilmesini istiyor.

Bu protestolar gerçekleşirken, bitcoin aniden beklenmedik bir şekilde yükselmeye karar verir. Bazı analistler, bunun 18 gün uzaklıktaki yaklaşan yarılanma ile bir ilgisi olduğuna inanıyorlar, ancak insanlar direnç gösterdikçe ve ekonomik koşullarını normale döndürmek için çalışırken belki para ve dijital kuzenleri biraz buhar kazanıyor.

 

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺25.10
  THYAO.IS₺11.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺14.96