Son Gelişmeler

İngiltere’nin kararı Bitcoin’in ekmeğine bal sürebilir!

İngiltere faizi sabit tuttu
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İngiltere Bankası, Bitcoin (BTC) için dolaylı “reklamcılar” listesine katıldı. Küresel ekonomik kriz nedeniyle ulusal para birimlerini korumak isteyen İngiliz yetkililer bilmeden Bitcoin’in ekmeğini ovuyor.

Bloomberg’in 17 Eylül’de aktardığı habere göre İngiltere Merkez Bankası (BoE), negatif faiz kabul eden bankalar kervanına katıldı.

Negatif faiz oranı “BTC’nin benimsenmesini sağlar”

Toplantı sonunda BoE negatif faiz oranlarına karar verdi. Diğer bir deyişle, ülkedeki yatırımcılar paralarını bankalarda tutmak istiyorlarsa, sadece faiz almakla kalmayacak, aynı zamanda üstte ödemek zorunda kalacaklar.

İngiltere hem Corona virüsü salgınından hem de Brexit’in etkisinden muzdarip. Bu nedenle yetkililerin negatif faiz oranları uygulamak istedikleri belirtiliyor.

Politika yapıcılar şimdilik faiz oranlarını yüzde 0,1’de tutmaya karar verirken, İngiliz sterlini birçok para birimi karşısında değer kaybetti.

İngiltere Bankası bilanço tablosu (GBP)

İngiltere Bankası bilançosu (GBP). Kaynak: TradingEconomics / Bank of England

Bitcoin destekçileri, böyle bir hareketin hem itibari para biriminin hem de kurumun itibarını zedelediğine inanıyor. Tyler Winklevoss bu hareketin Bitcoin’e fayda sağlayacağını düşünüyor:

“Bitcoin için daha iyi bir reklam olamazdı. Paralarını bırakıp Bitcoin’de uzun pozisyon alabilirsiniz.”

Deneyimli tüccar Tone Vays Benzer düşünceleri savundu:

“Paranızı bankada saklamanız için sizden ücret alacaklar. Bir Bitcoin Hodler daha ne isteyebilir! Teşekkürler Bank of England, BTC’nin benimsenmesine yardımcı olacaksınız.”

[rb_related title=”Beğenebileceğiniz İçerikler” total=”2″]

Bu Yazıya Tepki Ver

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!