Pazar, Şubat 28, 2021

IMF’den Nijerya’ya Destek!

Son zamanlarda kripto para piyasası tarafından kaydedilen üstel büyüme sayesinde, dünya çapındaki düzenleyiciler, kendi ülkelerindeki kripto ile ilgili yönergeler çıkarma sürecini hızlı bir şekilde izlemek zorunda kalabileceklerini fark ediyorlar. Amerika Birleşik Devletleri gibi bazı ülkeler teknoloji etrafında normlar oluşturmak isterken, Nijerya gibi diğerleri bir tür yasak ilan etti.

Nijerya Merkez Bankası [CBN] Uluslararası Para Fonu’nun [IMF] ülkedeki kripto ile ilgili hesapları kapatma kararı nedeniyle desteğini aldı. IMF, kripto para birimleri konusunda endişeli ve ajans, Nijerya için 2020 Madde IV IMF Personel Raporunda endişelerini açıkça ortaya koyuyor. Aynı duruma göre, Nijerya’nın para otoritesinin gösterdiği ihtiyat, kripto para birimlerinin oluşturduğu riskler nedeniyle garanti altına alınmıştır.

Yukarıda belirtilen raporda, Nijerya için IMF Mukim Temsilcisi Ari Aisen, geçmişte kara para aklama ve uyuşturucu ticareti gibi birçok yasa dışı faaliyetle ilişkilendirildikleri için Bitcoin gibi kripto para birimlerinin kullanımıyla ilgili endişelerini dile getiriyor.

Aisen dedi ki,

“Bazı kripto para birimleriyle ilgili sorun, belki de faaliyetleri konusunda biraz dikkatli olunması gerektiğidir. Kripto para birimlerinin kullanımı bir endişe kaynağıdır. Bu nedenle, sadece Nijerya’da değil, bazı merkez bankalarının bu kripto para birimlerinin ne tür faaliyetler yürütüldüğü ve bu faaliyetleri en iyi nasıl izleyecekleri konusunda endişeleri var. ”

En iyi düzenleyiciler, diğer kripto para birimleriyle birlikte Bitcoin’in kullanımı ve büyümesi konusunda endişeli olsalar da, ülkeler arasındaki kripto pazarı da giderek daha popüler hale geliyor. Örneğin, Nijerya, kripto benimseme açısından en popüler ülkelerden biri oldu ve kripto para yasağı, tüccarları eşler arası platformlara yeniden yönlendiriyor.

Ayrıca, veri sağlayıcısı UsefulTulips’e göre, Nijerya için P2P hacmi 8,4 milyon dolarlık bir rakamla en yüksek seviyededir. Teknolojinin bu bölgeye girmeye devam etmesi ile merkez bankasının vatandaşlarının dijital varlıkları kullanmasını koruması veya engellemesi zor olacaktır. Bununla birlikte, düzenlemeler, kripto kullanımını kontrol altında tutarken, fiatının egemenliğini koruyarak ülkeye yardımcı olabilir.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 44,427.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98