Salı, Ocak 19, 2021

Huobi ABD ayağı tüm operasyonlarını durduruyor!

Huobi

Huobi ABD (HBUS) tüm operasyonlarını sonlandırma kararı aldı. Hareket, 15 Aralık 2019 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek ve müşteriler 31 Ocak 2020 tarihine kadar hesaplarını ziyaret edip paralarını çekebilecek.

Huobi, 13 Kasım’da tüm ABD’li kullanıcıların hesaplarını dondurmaya karar vermişti. O tarihte, şirket bu kararın düzenleyici yargı meselesiyle desteklendiğini bildirmişti.

Özellikle kullanıcı anlaşmasını belirtilen şirket, ABD’deki müşterilerin ticaret platformunu kullanmalarını açıkça yasakladığını belirtti. Sonuç olarak Huobi, ABD müşterilerinin hesaplarını daha fazla alım satım yapmalarını önlemek için engellemeye başladı.

Bununla birlikte, Huobi Global’in ABD pazarından doğrudan bir çıkış yapacağı ve bunun yerine müşterilerini San Francisco merkezli HBUS’a yönlendireceğine inanılıyordu.

Bu seçenek, HBUS’ın dükkanı kapatmasıyla sona ermiş oldu. Operasyonların sona ermesi, aynı zamanda geçen yıl boyunca HBUS’in manşetlerinin çarpıcı biçimde tersine çevrilmesidir.

2018 Kasım’da şirket, logosunu ABD’nin ilk kripto reklam panosu haline gelen Downtown San Francisco binasının yanına yerleştirerek ses getirmişti.

Huobi Token (HT) Nedir?

Günlük işlem hacmi bakımından dünya sıralamasında üst sıralarda yer alan kripto para borsası kendi token’ini piyasaya sürme kararı almıştı. Bilindiği üzere Binance ve Kucoin gibi borsa platformlarının kendilerine özgü token’leri bulunuyor. Özellikle Binance’ın tokeni BNB, piyasadaki kripto paralar arasında üst sıralara yerleşmesiyle dikkatleri çekiyor. Kucoin’in token’i Kucoin Shares’in performansı da hiç fena görünmüyor ve bu token de gelecek vadediyor.

Token Nasıl Çalışır?

HT değerinin doğrudan Huobi.Pro kripto para borsasının performansıyla ilişkili olduğu söylenebilir. HT’nin piyasadaki arzının büyük çoğunluğu tahmin edildiği üzere Huobi borsa platformunda yer alıyor. Huobi Token’in piyasa değeri her geçen gün artmaya devam ediyor. Bilindiği üzere kripto para borsaları, yaptıkları işlemlerde platformlarının token’lerini tercih eden kullanıcılara çeşitli avantajlar sunuyor. Böylece borsa kullanıcıları Binance Coin ve HT gibi kripto paraları kullanmaya teşvik ediliyor.

Kripto para ekosistemi büyümeye devam ettikçe hiç şüphe yok ki borsa platformlarının kullanıcı sayısı da artacak. Bu doğrultuda HT gelecekte çok daha büyük bir piyasa değerine sahip olacağını öngörmek yanlış olmaz. Üstelik HT sahibi kullanıcılar birtakım özelliklerden faydalanabilecekler. Oy verme hakkı bu özellikler arasında yer alıyor.

HT bir kullanım token’i olarak değerlendirebiliriz. Başka bir deyişle HT bazı işlevlere sahip. Kullanıcılar HT aracılığıyla Huobi platformunda listelenecek kripto paraları seçebilecek ve diledikleri adaya destek verebilecekler. Ayrıca token sahiplerinin belirli şartları yerine getirmeleri kaydıyla çeşitli ödüllerden faydalanmaları da mümkün. Üstelik HT platformda gerçekleşen işlemlerden daha düşük ücret alınmasına olanak veriyor

haber.coinotag.com‘dan bitcoin haberlerini Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.04
  THYAO.IS₺13.55
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.38
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.52