HTC Exodus’a Kripto Madenciliği Uygulaması Ekliyor!

Live Bitcoin News
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC, Exodus I telefonuna yeni bir kripto madenciliği özelliği ekliyor.

HTC – Akıllı Telefonlara Yeni Güç Getiriyor

Normal şartlar altında, madencilik kripto nispeten karmaşık bir süreç olabilir. Genellikle, işi yapmak için çok fazla enerji ve elektrik gücüne sahip sert bir bilgisayar gerektirir. Genellikle, iş tek bir bilgisayarla tamamlanamaz veya operatörün ulaşmak istediği tümleri çıkarmak için birden fazla madencilik makinesi gerektirir.

Madencilikle ilgili diğer büyük sorunlardan biri, iddia ettiği gibi tükettiği elektrik miktarıdır. Yıllar boyunca, Bitcoin madenciliğinin tüm Las Vegas şehri kadar karbon yaydığı raporları ortaya çıktı. Buna ek olarak, bazı haber siteleri, İzlanda gibi bölgelerin artık tüm konutlarına ve evlerine güç vermek yerine kripto para birimini çıkarmak için daha fazla elektrik kullandığını bildirdi.

Bir telefondan kripto madenciliği fikri zor. Bu tür uygulamalar geçmişte ortaya çıkmış olsa da, öncelikle bitcoin, Ethereum veya diğer büyük rakipler kadar ağ kararlılığı gerektirmeyen daha küçük altcoinler ve daha az bilinen tokenler içindi. Bu nedenle, HTC’nin yeni Exodus telefonu 270 gigabaytlık bir blockchain ile üretildi.

Telefon, kullanıcıların işlemlerini düzgün bir şekilde akmasını sağlamak için ihtiyaç duydukları dijital fonları hızlı bir şekilde elde edebilmelerini sağlamak için büyük miktarda güç içerir. Başlangıçta, telefon sadece insanların kripto para birimini ve diğer özel verileri saklamasına izin vermek için tasarlandı, ancak şimdi bir HTC cihazına sahip olmak size parmaklarınızın ucunda bir madencilik işlemi sağlıyor gibi görünüyor. Başka bir deyişle, telefon güçlü bir kişisel bilgisayarla aynı seviyededir.

Bir HTC sözcüsü bunun şirket için “önemli bir atılım” olduğunu açıklar. Şunlardan bahsediyorlar:

Sürekli olarak kripto topluluğu ve blockchain ekosistemleri için en iyi olanı akıllı telefonlara ve diğer cihazlara getirmek ve yenilikler yapmak istiyoruz.

Strategy Analytics ile kablosuz cihaz stratejileri genel müdürü Neil Mawston, şirketin akıllı telefon dünyasında önemli bir trend belirlemese bile, büyük olasılıkla kendi telefon satışlarından büyük para kazanmak için ihtiyaç duyduğu tanıtımı toplayacağını söylüyor.

Kripto Madenciliği daha mı kolay oluyor?

Yakın zamanda yapılan bir röportajda şunları söylüyor:

HTC mobil kripto madenciliğini demokratikleştirmeye çalışıyor [by] daha ucuz ve daha erişilebilir olmasını sağlar. HTC’yi en azından bir şans vermesi için alkışlıyoruz. Apple kripto madeni çıkarabilecek bir iPhone başlattıysa, mobil finans endüstrisi bir devrimden bahsediyor olacaktı.

Telefonun büyük zımbalarından biri insanların geçimini sağlıyor. Sonunda, madencilik kripto, telefonun sahibi olan herkes için kar elde edecek ve böylece günlük insanlara finansal güç vermek için temel kripto ve blockchain kavramları cihazın yeni yetenekleri ile hayat buluyor.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!