Hollanda Ekonomi Bakanlığı Bitcoin’i Yasaklatabilir!

Bitcoin (BTC) 7
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ekonomik İşler ve İklim Politikası Bakanlığı bünyesindeki Hollanda Ekonomik Analiz Bürosu direktörü Pieter Hasekamp, ​​“Hollanda Bitcoin’i yasaklamalı” başlıklı bir makale yayımladı.

Hollanda Ekonomi Bakanlığı’nda üst düzey yetkililerden paranın 3’te 1’ini dahi karşılamadığı ve suçlular için kullanışlı bir alternatif olan Bitcoin’in madencilik, ticaret ve elde tutma gibi işlemlerin yasaklanması gerektiğini duyurdu.

Bitcoin’in gerçek bir değere sahip olmadığını belirten ve neden yasaklanması gerektiğini anlatan yetkili ülkesinde geniş bir yankı uyandırdı. Yetkiliye göre bu, fiyatın düşmesine neden olabilir, çünkü Bitcoin “gerçek bir değere sahip değildir ve yalnızca başkaları kabul edebileceği için değerlidir” dedi.

Yönetici kripto paraların, fiziki paralar gibi ödeme işlemlerinde başarılı olamayacağına inanıyor. Bu tezi sunan kişiler örnek olarak Tesla’yı veriyor. Bilindiği üzere Tesla araç alım – satımları için Bitcoin’i ödeme imkanı olarak sunmaya başlamıştı fakat yakın zamanda bu gelişmeyi askıya aldılar.

Ayrıca güvenlik endişeleri, dolandırıcılık ve dolandırıcılık riskleri gibi diğer yaygın Bitcoin karşıtı argümanlara atıfta bulundu ve kriptonun suç aktörleri için yararlı bir araç olduğunu savundu. Bu konuda da ülkemizde ve dünyada vakalar yaşanmakta.

Yetkili, Hollanda’nın kripto para atılımlarını yetersiz bulduğunu söyledi. Hasekamp:

”Hollandalı düzenleyiciler, ticaret platformlarının denetimini sıkılaştırmaya çalıştı, ancak pek başarılı olamadı. Merkezi Planlama Bürosu, 2018’de kripto ticaretinin risklerine dikkat çekti, ancak daha katı düzenlemenin henüz gerekli olmadığı sonucuna vardı” dedi.

Hollandalı yetkililerin de ülkelerindeki kripto para yatırımcısı ve gelişmelerin takip edilmediğini, bilinmediğini belirtti.

Hasekamp, ​​Gresham yasasının Bitcoin ile tam tersi şekilde çalışabileceğini savundu:

”Kripto para birimleri, ‘kötü para’nın tüm özelliklerini gösteriyor: Belirsiz köken, belirsiz değerleme, gölgeli ticaret uygulamaları. […] Gresham yasası geri mi geldi? Hayır, aksine. Normal ödeme işlemlerinde kripto para kullanılmaz. […] Kötü para tedavülden kalkıyor çünkü artık kimse onu kabul etmek istemiyor” dedi.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 33,551.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!