Pazartesi, Mart 1, 2021

HODLing Desenlerindeki Değişiklik Bitcoin’i Nasıl Etkiler?

Bitcoin’in fiyatı, özellikle 55.000 $ işaretinin ötesinde fiyat keşfi yolunda olduğu için, son hareketleriyle tarih yazdı. Aslında, tamamen tarihsel terimlerle, dünyanın en büyük kripto para birimi, Bitcoin daha önce keşfedilmemiş bir bölgeye girdi.

Kâr oranında yüzde 100’ün üzerinde olan HODLer cüzdanıyla, artan talebe vurgu yapılsa da, birçok kâr rezerve edildi. Zincir içi analistler, fiyat 45.000 doları geçtiğinden bu yana bir düzeltme sinyali verirken, BTC daha sonra birkaç yeni ATH’yi daha vurdu. Düzeltme durumu Bitcoin’in anlatıları, altcoinlere yapılan yatırım girişleri, DeFi’nin Bitcoin’e yönlendirilmesi ve %8’in üzerinde primlerle GBTC satın alan kurumsal yatırımcıların şimdi devreye girmesi gibi faktörlerle değişti.

Bu listeye yeni bir ekleme, HODLing desenlerindeki değişiklik ile oldu. BTC’nin önceki iki boğa koşusundan HODLers, bu döngüde gerçekleşmemiş karlar ayırdı. Bu durum, Bitcoin’in fiyat rallisinin anlatısını 55.000 $ ‘ın üzerine çıkarıyor. Mevcut ATH’lerden önce HODL olan perakende yatırımcılar, önceki iki boğa koşusunun hareketlerini yaşadılar ve devam eden fiyat rallisine farklı bir bakış açısı ve duyarlılık getirdiler.

Borsalarda Bitcoin'i devralan kısa vadeli HODLers

Perakende yatırımcı duyarlılığındaki bu değişiklikler hem spot hem de türev borsalarında görülebilmektedir. Bitcoin’in mevcut fiyat rallisi, yüzde 5 oynamalar ile ivmesini sürdürdü. Bu genişletilmiş fiyat rallisi 2020 Mart’ında başladı, ancak farklı olan fiat-kripto borsalarına girişlerdi.

Bir boğa koşusunun başladığını gösteren faktörler önemli ölçüde arttı. 2021’in başından bu yana, Bitcoin’in aktif arzı arttı ve bu durum 2020 anlatımına dayanarak düşüş işareti olarak okunabilir. Bununla birlikte, 2021’den bu yana Bitcoin birkaç yeni ATH’ye ulaştı ve BTC, fiyat listelerinde 57.000 $ ‘a kadar ulaştı. Bu, yükselen bir Bitcoin vakasını oluşturur ve anlatı takip ederse sonuçlar fiyat rallisinde ortaya çıkabilir.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 46,415.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98