Cumartesi, Ocak 23, 2021

Hint bankaları da Bitcoin partisine katıldı

Hindistan’daki büyük bankalar, Bitcoin’e olan büyük ilgi karşısında tutumlarını 180 derece değiştirdi.

Daha önce kripto para şirketlerine ve yatırımcılara çeşitli zorluklar çıkaran ve şirketlerin kendileriyle iş yapmasını yasaklayan bu bankalar, Artık karşılıyor.

State Bank of India, ICICI Bank, HDFC Bank ve Yes Bank gibi ülkede faaliyet gösteren önde gelen bankacılık kurumları, Müşterilerinin banka hesaplarını kripto para ticareti için kullanmalarına izin veriyor.

The Economic Times’a konuşan ancak isimsiz kaynaklar, Bankaların kripto para birimi borsalarına da çeşitli olanaklar sağladığını belirtiyor.

Hindistan Merkez Bankası, Nisan 2018’de kripto para birimleriyle ilgili işlemler için bankacılık sistemlerinin kullanılmasını yasaklayan bir emir yayınladı. Bu siparişin ardından büyük kripto para borsalarının hesapları askıya alındı. Yasak, Bu yılın başlarında Yargıtay tarafından kaldırıldı.

Bangalore merkezli kripto para borsası Bitbns’in kurucusu ve CEO’su Gaurav Dahake, CoinDesk’e şunları söyledi:

“Yüksek Mahkeme Mart ayında merkez bankasının kripto para yasağını kaldırmasına rağmen, bankalar daha önce temkinli bir yaklaşım benimsemişti. Ancak Bitcoin’deki fiyat ivmesi ile daha birçok müşteri kripto para ticareti için özel bir hesap açmalarını talep etmeye başladı ve bankalar bu talebe yanıt verdi

Bankalar kripto para borsalarına ve tüccarlara hizmet vermeye başladıkça, Hindistan hükümetinin kripto para ticareti konusundaki tutumu belirsizliğini koruyor. Eylül ayı itibarıyla hükümetin kripto para birimi yasağını kaldırdığı, Ancak aynı zamanda arazi kayıtlarını, İlaç tedarik zincirini ve eğitim sertifikası kayıtlarını yönetmede Blockchain’in faydalarını araştırdığı söylendi.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 32,493.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39