Hindistan’ın Kripto Paralara Tutumu Hakkında Yeni Gelişme!

hindistan
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hindistan kripto paralara olan katı tutumu ile biliniyor. İsimleri belirtilmeyen birden çok kaynak ise Hindistan’ın kripto paralar hakkında yeni bir istekte bulunduğunu iddia etti.

Hindistan Merkez Bankası (RBI) 2018’de bankaların Bitcoin (BTC) ve diğer bu tür varlıklarla ilgili tüm işlemlerde işlem yapmasını yasaklamıştı. Bu karara kripto borsaları tarafından meydan okundu ve Yargıtay, Mart 2020’de kripto para borsalarının temyiz başvurusunda bulunmasının ardından yönergeyi bozdu.

Tüm Dünya’da kripto paralara olan ilgi artmaya devam ederken Hindistanlı düzenleyiciler başka bir karar için hazırlanıyor. Birden çok kaynak, Hindistan’ın merkez bankasının yüksek spekülatif piyasa patlamaları nedeniyle bankaları, kripto para borsaları ve tüccarlarla bağlarını kesmeye çağırdığını iddia etti.

Ayrıca kaynakların hiçbiri, RBI ile yapılan görüşmeler gizli olduğundan ve henüz resmi bir emir çıkarılmadığı için tespit edilmek istemedi.

Temas kurulan bankalardan bir yönetici ise şu açıklamalarda bulundu;

Düzenleyici, resmi olmayan bir şekilde, aşırı spekülatifken neden böyle bir işle uğraştığımızı soruyor. Kara para aklamaya yol açabileceğinden, RBI’nin rahat olmadığı bu ticaret yoluyla denizaşırı çok fazla para akıyor.

Bu yılın başlarında, RBI Valisi Shaktikanta Das, “finansal istikrar açısından (kripto hakkında) büyük endişeleri” olduğunu söylemişti.

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!