Son Gelişmeler

Hindistan’daki Bitcoin hacmi, yasak korkusuyla yüz yüze! Hacim arttıkça korku da artıyor, işte detaylar

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yasaklı olsun ya da olmasın, kripto para birimleri Hindistan’a doğru yol aldı ve tüccarlar yatırım seçeneklerini keşfetme fırsatından çekinmedi. En iyi kripto para birimleri arasında, Bitcoin, geçmişi ve diğer alts üzerindeki hakimiyeti göz önüne alındığında kripto için en çok tercih edileni olmuştur. BTC piyasası, tüccarların pazara girmeleri için büyük fırsatlar sağladığından, Hindistan’ın eşler arası faaliyetinde de Çin’i geçmeyi başaran bir artış oldu.

Kaynak: Arcane Research

P2P pazarı 2020’de büyük hacimlere tanık oldu ve Paxful, birden fazla bölgede artan hacimle lider borsa oldu. Çin’deki P2P kullanıcıları uzun bir süredir Asya-Pasifik bölgesine liderlik ediyor, ancak 2020 dünyanın çalışma şeklini değiştirmeyi başardığından, Hindistan’daki artan P2P kullanıcılarının hacmini de yansıtıyor. Arcane Research tarafından toplanan verilerin önerdiği gibi, değer Çin’i aştı ve hala yükselmeye devam ediyor.

Bu yılın Mart ayının başlarında, Hindistan Yüksek Mahkemesi kripto borsaları üzerindeki bankacılık yasağını kaldırdı ve o zamandan beri P2P hacmi artmaya devam ediyor. Bildirildiğine göre, önde gelen Hindistan borsası WazirX, platformunda 184 milyon dolar değerinde Bitcoin işlem görürken, BTC Mart ayından bu yana toplam işlem hacminin% 20’sini oluşturdu.

WazirX, Bitcoin ile birlikte bankacılık yasağının kaldırılmasının ardından olumlu yönde etkilenen çok sayıda merkezi borsa arasındaydı. CoinGecko’dan gelen veriler, Hindistan borsalarındaki işlem hacimlerinin son zamanlarda 100 milyon doları aştığını öne sürdü. Bununla birlikte, Hindistan’da kripto para biriminin statüsü konusunda baş gösteren sorunlar var.

Bloomberg Quint’in yakın tarihli bir raporuna göre, anonim kaynaklar, ülkenin bir kez daha kripto para birimlerinin ticaretine yasak getirmeyi planladığını belirtti. Yasağın niteliği belirsiz kalsa da, bu, ülkede büyüyen kripto pazarı söz konusu olduğunda ilk kez bir yasağın tartışılması değildi.

 

Bu Yazıya Tepki Ver

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!