Helium Düşen Kanalda İşlem Görüyor!

Düşen kanalda kritik seviyede işlem gören HNT için destek ve direnç seviyelerini inceleyelim.
analiz-6

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

HNT Düşen Kanaldan Çıkabilecek mi?

HNT -02.28-1

Geçtiğimiz kasım ayında 59,27 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan HNT, o günden beri yüzde 60 düşüş kaydetti. Bu nedenle düşen bir kanalda işlem görmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde kanalın alt bölgesinden destek alarak yukarı yönlü hareket etmeye çalışmasına rağmen orta Bollinger bandından ret yedi. Orta bant genelde bir direnç veya destek görevi gördüğü için Helium’da bir geri çekilme gerçekleşti. Bu seviyeyi tekrar deneyerek kırma olasılığı yüksek görünüyor.

Beyaz çizgi ile gösterilen 200 günlü hareketli ortalamanın da altında işlem gördüğü için bu seviyedeki direncini test etmek isteyebilir. Ancak MA200 ile üst Bollinger bandının neredeyse örtüşüyor olması bu seviyeyi aşmasına engel olabilir.

Bahsedilen bu iki göstergenin bulunduğu seviyenin üzerine çıkması durumunda kanalın üst çizgisini test edebilir. Kırılımın başarılı olup olmaması genel olarak piyasanın da hareketine bağlıdır.

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

HNT -02.28-2

Geçen sene mayıs ayında yaşanan çöküşte güçlü durmayı başaran HNT, şu anda kritik bir seviyede işlem görüyor. Önemli destek seviyelerinden birisi olan 19,1 dolardaki desteğinden tepki aldıktan sonra yükselişe geçti.

Ancak şu anda 23,7 dolar seviyesinde bulunan önemli direnç seviyesini kırmaya çalışıyor. Kıramadığı takdirde 19,1 dolar seviyesindeki desteğine geri dönebilir.

Diğer destek seviyeleri arasında en güçlü olanı 9,5 dolar seviyesinde bulunan bölgedir. Bu bölgeden birden fazla kere tepki aldığı için bu seviyenin altına düşmesi çok mümkün görünmüyor. Bu seviyenin öncesinde de 14 dolarda bir desteği bulunuyor. Her ne kadar güçlü görünmese de bu seviyeye gerilemesi için şu anki seviyesinden yüzde 40 düşüş yaşaması gerekiyor.

Şu anda bulunduğu kritik seviyeyi kırarsa 29,4 dolardaki hedefine ulaşmak isteyecektir. Olası boğa piyasasında ise tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmak istediğinde yüzde 153 yükseliş kaydetmesi gerekiyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster