Hazine Bakanı Yellen, ABD’nin Kripto Para Birimlerini Düzenleme ‘Görevi’ Çerçevesine Sahip Olmadığını Söyledi

Bitcoin (BTC) 6
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD’nin kara para aklama ve yasadışı finansman gibi kripto para birimlerinin ortaya çıkardığı tüm farklı sorunlar hakkında konuştu. 

Janet Yellen, salı günü yaptığı açıklamalarda kripto para birimi düzenlemesinden bahsetti.

Kripto para birimlerinin düzenleyici bir bakış açısıyla ortaya çıkardıkları farklı sorunlarla başa çıkmak için gerçekten yeterli bir çerçeveye sahip olmadıklarını vurgulayan Yellen ayrıca kara para aklama, Banka Gizlilik Yasası, yasadışı ödemeler için dijital para birimlerinin kullanımı gibi kripto para birimleriyle ilişkili gördüğü birkaç sorunu belirtmeye devam etti.

Yellen, “bunu düzenleme yoluyla ele alma konusunda muhtemelen birtakım yeteneklere sahip olan birkaç kurum var” dedi ve sürdürdü:

Açıkçası, Amerika Birleşik Devletleri’nde gelecekte ihtiyaç duyduğumuz bir düzenleyici çerçeveyi yürürlüğe koyma görevine oldukça uygun bir çerçevemiz olduğunu düşünmüyorum. Bu, ele alınmaya değer bir konu.

Hazine sekreterine ayrıca “Dijital dolar hakkındaki düşüncelerin neler?” diye de soruldu. Yellen şu cevabı verdi: “Dijital para birimleri ve merkez bankası dijital para birimleri ile ilgili olarak, Federal Rezerv’in buna baktığını biliyorum.” Bununla bağlantılı pek çok sorun olduğunu, örneğin, bunun hayata geçirilebileceği farklı yollar, bununla ilişkili potansiyel mali istikrar sorunları gibi konulara dikkat çekti.

Sonuç olarak Yellen, bu konuyu dikkatlice çalışmaları gerektiğini vurguladı.

Ayrıca Şubat ayında Yellen, Bitcoin’in “aşırı derecede verimsiz” ve “oldukça spekülatif” olduğunu da söyledi. Kripto para birimleri için “etkili” bir düzenleyici çerçeve geliştirmek için diğer düzenleyicilerle çalışma sözü vermenin önemini vurguladı.

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!