Pazar, Şubat 28, 2021

Harcanmamış Bitcoin Çıktıları Zirvede!

Bitcoin’in fiyatı, Aralık 2020’de 20000 $ ‘ı aştığından bu yana kısa sürede birkaç yeni ATH’yi vurdu. Varlık geçen haftan bu yana yüzde 20’nin üzerinde kazanç sağladı. Glassnode’dan alınan verilere göre, 2 gün üst üste yeni zirvelere ulaşan sadece fiyat veya piyasa değeri değil. Karda (7 günlük hareketli ortalama) BTC UTXO’ların yüzdesi bir ayın en yüksek seviyesi olan %99.967’ye ulaştı.

Bu metrik, duyarlılığın şu anda yükselişte olduğunu vurguluyor, ancak zincir içi analiz bunun tersini gösteriyor. Grafikleri okumak için Bitcoin Active HODL dalgaları grafiğine bakın, çünkü HODLing modelleri önceki fiyat rallilerinden daha hızlı değişti.

Harcanmamış Bitcoin çıktıları yeni ATH'lere çarpıyor, sırada ne var

Yukarıda grafikteki HODL dalgaları, en son hareket ettikleri zamana göre gruplandırılan cüzdanlarda tutulan Bitcoin’in değişen kesitini temsil ediyor. Özellikle Bitcoin 7Y ve 180 günden daha az tutulması durumunda dalgaların nasıl değiştiğine bakıldığında, fiyatın 30000 doları geçmesinden bu yana değişimin gerçekleştiği açık. Bitcoin menzil sınırını aştığında, HODLing modeli değişmeye başladı, daha fazla HODLed Bitcoin borsalara çarptı ve yeni alıcılar perakende borsalarında veya soğuk cüzdanlarda HODLing yaptı.

Borsa cüzdanlarında depolanan Bitcoinlerde bir geçişin yanı sıra, borsalardan Bitcoin çıkışı arttı ve bu bir arz kıtlığına işaret ediyor. Artan döviz çıkışları ile birlikte, istikrarlı para girişlerinin de arttığı kaydedildi. Artan stabilcoin girişlerinin aksine, borsalara Bitcoin girişi düşük kaldı. Bu, 2020’nin son çeyreğinde tanık olunana benzer bir yükseliş anlatısını besliyor.

HODL dalgalarının daha fazla geçiş yapabileceği ve daha fazla kurumsal yatırım girişinin olabileceği tahmin edilmektedir. MicroStrategy, dönüştürülebilir kıdemli senetlerin satışını resmi olarak tamamladı ve Bitcoin satın almak için 609 Milyon Dolar kullanılacak. Kurumsal taraftan sürekli talep üretimi, fiyatın daha da artmasını sağlayabilir ve daha fazla perakende tüccarın 50000 $ ‘ın üzerinde satın almasıyla, bu yatırımların, Bitcoin’in fiyatını korumasına yardımcı olacak mevcut döngü boyunca durdurulması olasılığı daha yüksek olacaktır.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 43,640.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98