Salı, Mart 2, 2021

Halka açık Bitcoin fonunun piyasa değeri 1 milyar doları aştı

Bitcoin (BTC) para birimi için düzenleyici kamu fonları sunan 3iQ, 1 milyar dolarlık başarısını kaydetti.

14 Ocak’ta şirket paylaşılan Mesajında ​​3iQ Bitcoin Fonu’nun (QBTC) 1 milyar dolara ulaştığını duyurdu. Nisan 2020’de başlayan fonun parabolik büyüme kaydettiği ortaya çıktı. QBTC, Ekim 2020’de kaydedilen 100.000 $ ‘lık önceki dönüm noktasından bu yana yüzde 900 arttı.

Daha önce bildirildiği gibi, 3iQ’nun QBTC’si, Kanada’nın Toronto Borsası’nda listelenen ilk halka açık Bitcoin fonu oldu. Borsa, Cameron ve Tyler Winklevoss’tan Gemini, 3iQ’nun QBTC’si için gözetim hizmetleri sağlıyor.

QBTC.U, Nisan ayında listelendiğinde 11 dolar seviyesindeydi. Yüzde 330 artan menkul kıymet 48,63 dolardan işlem görüyor.

3iQ, Kanada’daki en büyük kripto para şirketlerinden biridir. Ocak 2018’de, 3iQ’nun Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu ve Kanada Menkul Kıymetler Yöneticileri tarafından düzenlenen ilk kripto fonu olduğu bildirildi. Şubat 2020’de 3iQ, Kanada Finansal İşlemler ve Rapor Analizleri Merkezi tarafından düzenlenecek Kanada doları ile sabitlenmiş bir stabilcoin geliştirmek için blok zinciri başlangıcı Mavennet ile ortaklık kurdu.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 48,686.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.86
  THYAO.IS₺14.81
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.98
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.19