Haftalık EUR/USD Paritesi Yorumları / Işık FX 03-07-agustos-2020

döviz yorumları

FED’in ve ABD’nin genişlemeci politikalarının Dolar likidite ihtiyacını minimize etmesinin yanı sıra, AB Kurtarma Paketinin de devreye girmesiyle Euro Bölgesi’nin daha hızlı toparlanabileceğine dair umutlar yatırımcıları Euro’ya geçmeye sevk etmişti. Özellikle de Temmuz ayında yaşanan sert ralli sonrasında, 2011 Mayıs ayından başlayan uzun vadeli düşen trendi kesen çizgiye kadar gelen paritede, bu bölge kritik durumda.

Zira, trendin kalıcılıkla geçilmesi durumunda; ilk etapta 1.2070 seviyesi yeni hedef haline gelebilir. Diğer yandan, paritede düşen trend içerisinde kalıcılık halinde görülebilecek geri çekilmelerde ise; 1.1840, 1.1790, 1.1750 ve 1.1715 destek noktaları izlemeye alınabilir.

Kaynak: Işık FX Haftalık Forex Analizleri

Döviz yorumu CoinOtag’a ait değildir, Uzman yorumu naklen alınmıştır. CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz.

CoinOtag’ı TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Görkem Ilık
Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.