Haftalık Altın Yorumları / Işık FX 03-07-agustos-2020

altın yorumları

6 Eylül 2011’de kırılan 1921 Dolarlık rekorun bu hafta 1981 Dolara yükselmesi sonrasında emtiada görülen geri çekilmelerin tekrardan alımlarla karşılandığını gözlemlemekteyiz. Bu bağlamda; haftanın kalanında olsun, önümüzdeki hafta olsun 1981 Dolar seviyesinin de aşılması durumunda önce 2000 Dolar psikolojik seviyesi hedeflenebileceği gibi, alıcılı işlemler yeniden ivme kazanabilir.

Şuan için 1970 Dolar civarındaki Değerli Metal’de yeniden düzeltme girişimleri görülmesi durumunda ise; 1949, 1939 ve 1931 Dolar seviyeleri bir kez daha izlemeye alınabilir.

Kaynak: Işık FX Haftalık Forex Analizleri

Altın yorumu CoinOtag’a ait değildir, Uzman yorumu naklen alınmıştır. CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz.

CoinOtag’ı TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.