Güney Kore’de Kripto Para Madencilerine Vergi Darbesi!

madencilik
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Güney Kore’deki kripto para birimi endüstrisi yasal zorluklarla karşılaşmaya devam ediyor. Kripto madencileri vergi ödeyecek!

Güney Kore’de madencilerin, kazançlarından tutarı düşerek vergi ödemekten sorumlu olmaları gerekiyor.

Açıkça, Güney Kore Strateji ve Maliye Bakanlığı yetkilileri, yüzde 20 vergi oranı uygulayarak yılda 2.220 doların üzerinde jeton kazananlar için yeni bir kural uygulamaya koydu.

Ancak düzenleyiciler, kripto madencilerinin elektriğini dosyalardaki vergilendirilebilir gelir toplamından “gerekli masraflar” olarak kabul edildikleri için indirebileceklerini açıkladı. Güney Kore Strateji ve Maliye Bakanlığı’ndan bir yetkili konu hakkında yorum yaptı;

Bilgisayarınızı belirli bir yere koyarak sanal para birimini ne kadar çıkardığınızı ve elektrik faturasının ne kadarının geldiğini kanıtlamanız gerekiyor.

Toplam gelirden işlem ücretleri de vergilendirme planında dikkate alınacaktır. Raporda ayrıca, ülkedeki dijital varlık madencilerinin vergi beyannamelerini her yıl Mayıs ayında sunmaları ve son mali yılda çıkarılan sanal para birimlerinin kazanılan değerini detaylandırmaları gerektiği belirtiliyor.

Yeni vergi kararı önümüzdeki yıl Ocak ayında yürürlüğe girebilir.

Güney Kore, kripto ile ilgili tüm faaliyetlere vergi uygulama konusundaki duruşunu güçlendiriyor. Hükümet, 2022’de sanal para ticareti kârlarını yüzde 20 vergi ile vergilendirmeye başlayacak.

Ayrıca finansal bekçiler, sunumlarında kripto varlıklarını açıklamayan vergi kaçakçılarını da aktif olarak denetliyor ve tespit ediyor.

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!