Diğer
  Ana SayfaHaberGüneş Enerjili Bitcoin Madenciliğini Farklı Kılan Özellikler

  Güneş Enerjili Bitcoin Madenciliğini Farklı Kılan Özellikler

  -

  Blockstream, güneş enerjisiyle çalışan bir Bitcoin madencilik tesisi inşa etmek için Jack Dorsey’in ödeme şirketi Square ile ortaklık kurdu.

  Günümüzde kripto para madenciliği için bir çok yöntem var. Bunlardan en çok kullanılanı Ekran kartı ve ASIC (fabrika) madenciliği. Bu yöntemler uzun vadede dünyamız için tehlike arz ediyor. Bazı uzmanların açıklamasına göre bu hızda yapılan madencilik 20 – 30 yıl içerisinde gezegenimizin ısısını 2 derece arttıracak. Bu da küresel ısınma için sorun arz ediyor.

  Bazı projeler de kripto para madenciliğini bitirmek için güncellemeler gerçekleştiriyor. Ethereum’un Aralık 2021’de V2 güncellemesiyle birlikte Ethereum madenciliğini bitireceği düşünülüyor. Keza Bitcoin için ise şu an dağıtımda olan arz sayısı 18.7 milyon bu sayı 21 milyon olunca Bitcoin madenciliği de bitecek.

  Bu Girişimin amacı, Bitcoin’in yeşil enerjinin benimsenmesini nasıl hızlandırabileceğini vurgulamaktır. Bu proje 5 milyon dolar değerinde bir fon da alacak.

  Blockstream CIO’su Cook ise bu projenin ”mevcut durumda en uygun güç” olduğunu belirtiyor. Bu projenin diğer şirket ve madencilerden örnek alınması bekleniyor.

  Bu Sistem Ülkemizde Kullanılabilir Mi?

  Türkiye, güneş enerjisi sistemini en çok kullanabilecek ülkelerden birisi olabilirdi. Fakat dünya sıralamasında listelerde çok uzaklarda yer alıyoruz. Zamanla gelişecek bu proje bize daha çok bilgi verecektir. Nasıl olacağı, nerelerde olabileceği vb. bir çok madenci bu projenin daha çok detaylanmasını ve uygulamaya geçirilmesini bekliyor. Ardından bu projenin dünyanın genelinde yapılması ihtimali üzerinde duruluyor.

  Bu 2 şirkette bu uygulamanın dünya genelinde yer alması için istekli görünüyor. Gelecek yıllarda bu projenin dünya genelinde uygulanmasını umutla bekliyoruz.

  Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Ali DEMİREL
  Ali DEMİREL
  Ali DEMİREL, uzun yıllar boyunca onlarca farklı sektör ve alanda edindiği bilgiler doğrultusunda yönelmeye karar verdiği kripto dünyasında, önemli isimlerin ona kattığı bilgiler ve tecrübeler ile Coin Otağ bünyesinde gelişmeyi, geliştirmeyi hedefliyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Yükseliş için Bu Seviyeyi Kırmalı! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un fiyat grafiği incelendiğinde, önemli direnç seviyelerinin altında hareket ettiği görülmektedir. 1930$ seviyesinin üzerinde mum kapanışları gerçekleştiremeyen ETH, düşüş trendini sürdürme potansiyeline sahiptir.

  Bitcoin Yükselişini Bu Hafta Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat analizi, 27.400$ direnç seviyesinin henüz kırılmadığını göstermektedir. Bu seviyenin üzerinde mum kapanışı gerçekleşmezse, BTC'nin düşüş hareketini sürdürme potansiyeli ortaya çıkabilir.

  Ripple (XRP) – SEC Davasında Zafer Kimin Olacak?

  Ripple ve SEC davasında sonucun ne olacağı konusunda belirsizlikler devam ediyor. Peki bu davanın kazananı kim olacak? Ripple'ın kazanmasında etkili olacak faktörler nedir?

  Bitcoin Yatay Aralıklarda Hareket Ediyor: Yatırımcılar Coinbase Lansmanına Odaklandı!

  Bitcoin ve kripto para fiyatları yatay aralıklarda devam ederken, yatırımcılar 5 Haziran'daki Coinbase türev borsası lansmanına odaklanmış durumda.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler