arama

Güncel Bitcoin Yorumu 2020: BTC Fiyatı 8.200 Doların Altına Düşmeyecek!

Güncel Bitcoin Yorumu 2020

Güncel Bitcoin Yorumu 2020 – Sektörünün en saygın analistlerinden PlanB, Bitcoin’in (BTC) 200 haftalık hareketli ortalamanın altına gerileyebileceğini fakat yine de 8.200 doların üzerinde kalacağını söyledi.

Stok akım tablosunun yaratıcısı PlanB, 10 Şubat tarihli gönderilerinde BTC/USD paritesinin Mayıs ayına kadar 10 bin doların üzerinde seyredeceğini ileri sürdü.

Güncel Bitcoin Yorumu 2020
Güncel Bitcoin Yorumu 2020

PlanB: Stok akıma göre her şey yolunda

Mayıs ayında yaşanacak blok ödülü yarılanmasının, Bitcoin’i Aralık 2021’e kadar 100 bin dolara yükseltecek olan boğa piyasasını başlatacağı düşünülüyor.

PlanB, Ocak 2019 tarihli gönderisinde BTC/USD paritesinin tarihsel olarak devamlı büyüyen 200 haftalık hareketli ortalamanın (200WMA) üzerinde seyredeceğini ileri sürdü.

Geçtiğimiz yıl Aralık ayında 200 haftalık hareketli ortalamanın büyüme hızı yüzde 3 iken, bu oran Şubat ayında yüzde 4’e yükseldi.

Bitcoin Fiyatı, çeviri yayın saati itibarıyla 10 bin doların hemen üzerinden işlem görüyor. Bu seviye, stok ve akım tablosunun işaret ettiği 8.600 dolardan yüzde 14 daha yüksek.

Güncel Bitcoin Yorumu 2020: Bitcoin Halving etkisi gecikebilir

Stok akım tablosu, Bitcoin fiyatını tahmin etmek için iki göstergeyi kullanıyor: Dolaşımdaki mevcut Bitcoin sayısı ve dolaşıma yeni sokulan Bitcoin sayısı.

Tarihsel olarak yüksek oranda doğru tahminler sunan model, Bitcoin’i manipülasyonu mümkün olmayan bir arza sahip olduğu için altınla eşdeğer tutuyor.

PlanB, Bitcoin 2021-2024 yılları arasında ortalama 100 bin dolarda seyredeceğini düşünüyor.

PlanB, yarılanmanın etkisiyle ilgili eleştirilere de cevap verdi.

“Belirli bir faktörün etkisi gecikebilir. Yarılanmanın etkisinin tam olarak 1 Mayıs’ta görüleceğini iddia etmek bilimsel değil.” diye açıkladı. 

Yatırım tavsiyesi değildir.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir; ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

Avatar for Enes Başoğlu
Enes Başoğlu Düzenleyici
Yazarımız CoinOtag ekibinin müdavimlerinden, emektarlarından birisidir. Kendisiyle iletişime geçmek için [email protected] kanalını kullanabilir ya da yorum atabilirsiniz.

Share via
Copy link
Powered by Social Snap