Güncel Bitcoin Analizi- yakın zamanda yüzde 30’luk yükseliş olabilir mi?

bitcoin btc
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BTC grafiğine bakıldığında bizi 2 farklı senaryo karşılamakta her iki seneryodan da bahsetmeden önce genel olarak piyasaya bakarsak 03.01.21 tarihli BTC ATH’ı ve dolayısıyla HH bölgesinin retest bölgesi olan 30000 $ seviyesi kırılmadıkça Ayı piyasasında olduğumuzu net bir şekilde söylemek zor.

Bitcoin analizimizde güncel 4 saatlik görünümün flama olması ve flama formasyonunun istatistikler dahilinde formasyonun başlangıcından en uç noktasına %30-35 kala kırılmasından kaynaklı yakın zamanda kırılımını yapabilir.

Kırılım yaptığı taktirde formasyon hedefi olarak gideceği 47500$ seviyesinin bir S/R Flip bölgesi olması yine tesadüf olamayacak kadar yol gösterici bir durum. Bu seneryoyu güçlendiren üç farklı etken daha var.

MACD Hattı, 0 noktasını kırmak üzere ve bu sayede yukarı yönlü hareketi biraz daha sağlam kılmakta yine 0 noktası kırılımından önce Sinyal hattını yukarı kesmesi de pozitif bir hava yaratmakta.
WMA, Hareketli ortalamalara 7 ve 21 ölçeğinde bakılırsa bir önceki 21 seanslık MWO yukarı yönlü kesildiğinde %12 lik yükseliş görülmüştü.

Bu kez yine o şekilde işleyen bir MWO görürsek flamanın yukarı yönlü kırılımı gerçekleşebilir.
RSI, genelde MACD teyiti olarak kullandığım osilatörde net bir şekilde pozitif uyumsuzluk görünüyor. Bu da yukarı yönlü hareketi teyit eden bir başka sebep.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!