Diğer
  Ana SayfaHaberGün içi USD/TL ve EUR/TL Yorum Analizleri 17.09.2020

  Gün içi USD/TL ve EUR/TL Yorum Analizleri 17.09.2020

  -

  Usd/TL:

  FED beklentilere paralel olarak federal fonlama faizinde değişikliğe gitmeyerek faizi %0-0,25 bandında bıraktı ve varlık alımlarına aynı hızla devam etme kararı aldı. 2023 yılına kadar faizlerde değişikliğe gidilmesinin beklenmediği belirtildi. FED Başkanı Powell, basın toplantısında, ekonomik toparlanmanın sürdüğünü ancak hızın yavaşlamasının beklendiğini, ekonomiyi desteklemek için tüm araçları kullanmaya hazır olduklarını vurguladı. Dolar Endeksi 93,45 seviyelerinde.

  Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından önceki gün açıklanan Ağustos ayı bütçe sonuçlarına göre, merkezi yönetim bütçesi, Ağustos ayında 28,2 milyar TL fazla verdi. Bunda kurumlar vergisi, ÖTV gibi vergi tahsilatları etkili olurken, faiz dışı harcamalardaki azalışla birlikte Ocak ayından bu yana ilk kez aylık bazda fazla verilmiş oldu. 8 aylık bütçe açığı ise 110,9 milyar TL. Jeopolitik tarafta ise Akdeniz’deki gelişmeler ana konu konumunda. 24-25 Eylül’deki AB liderler zirvesindeki görüşmeler Türkiye açısından önem taşıyor.

  Global gündemdeki konular Brexit’te anlaşma olmayacağı ihtimalinin artması, korona aşısına ilişkin gelişmeler, ABDÇin ilişkileri olmayı sürdürüyor. Aşı çalışmalarına ilişkin haber akışı risk iştahını olumlu etkiliyor.

  Dün yeni rekor seviyesi gören Usd/TL paritesi bu sabah 7,50 civarında işlem görüyor. 7,50 seviyesini önemli gördüğümüz paritede 7,4550 ve 7,4330 destek; 7,52 ve 7,54 direnç konumunda.

  Eur/TL:

  Usd/TL için yazdıklarımız parite için de geçerli. Parite bu sabah FED sonrası global çapta değer kaybeden EUR’nun etkisi ile gerileyerek 8,83 civarında işlem görüyor 8,79ve 8,75 destek; 8,86 ve 8,96 seviyeleri direnç olarak öne çıkabilir.

  Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Yükseliş için Bu Seviyeyi Kırmalı! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un fiyat grafiği incelendiğinde, önemli direnç seviyelerinin altında hareket ettiği görülmektedir. 1930$ seviyesinin üzerinde mum kapanışları gerçekleştiremeyen ETH, düşüş trendini sürdürme potansiyeline sahiptir.

  Bitcoin Yükselişini Bu Hafta Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat analizi, 27.400$ direnç seviyesinin henüz kırılmadığını göstermektedir. Bu seviyenin üzerinde mum kapanışı gerçekleşmezse, BTC'nin düşüş hareketini sürdürme potansiyeli ortaya çıkabilir.

  Ripple (XRP) – SEC Davasında Zafer Kimin Olacak?

  Ripple ve SEC davasında sonucun ne olacağı konusunda belirsizlikler devam ediyor. Peki bu davanın kazananı kim olacak? Ripple'ın kazanmasında etkili olacak faktörler nedir?

  Bitcoin Yatay Aralıklarda Hareket Ediyor: Yatırımcılar Coinbase Lansmanına Odaklandı!

  Bitcoin ve kripto para fiyatları yatay aralıklarda devam ederken, yatırımcılar 5 Haziran'daki Coinbase türev borsası lansmanına odaklanmış durumda.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler