Perşembe, Şubat 25, 2021

Güçlü Balina Alımları, DeFi Token COMP için yüzde 20 Artışa Yol Açıyor

Tam da bu haftanın başlarında büyük bir rallinin ardından kripto DeFi piyasasının soğumaya başladığı sırada, DeFi token Compound (COMP) yukarı doğru güçlü bir artış kaydetti. Bu hikayeyi yazarken, COMP fiyatı %22 artışla 301 $ ‘dan işlem görüyor.

Bu hamle ile COMP haftalık kazançlarını %50’ye ve yılbaşından bugüne kazançlarını %111’e çıkardı. Compound’daki (COMP) en son fiyat rallisi, temelleri iyileştirme ve balina alımlarını artırma zemininde geliyor.

Zincir içi veri sağlayıcısı Santiment, Cuma günü Bitcoin kopuşunu yayınladığını, birkaç altcoinin tersine döndüğünü, ancak Compound’in yalnızca en fazla Bitcoin’i ayırdığını belirtti. Bu gelişme, 10.000’den fazla COMP token tutan balina adreslerinin sayısının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasıyla ortaya çıkıyor.

Bileşik DeFi Blue Chip Olarak Ortaya Çıkıyor

Son hamle ile Compound birden çok noktada güçleniyor gibi görünüyor. COMP, son fiyat artışıyla birlikte, toplam değer kilitli (TVL) açısından UniSwap’i de geride bıraktı. DeFi Pulse’daki verilere göre, Compound’teki toplam değer kilitli (TVL) şu anda 3,22 milyar dolar.

Bu, tek başına COMP’un toplam DeFi pazarındaki TVL’de %12’den fazla katkıda bulunduğu anlamına gelir. Ayrıca, bu hareket DeFi’nin TVL açısından üçüncü sırada olmasına yardımcı oldu. Bir Twitter kripto tanıtıcısı @CryptoCountant, Bileşik fiyatının buradan artması için hala daha fazla buhar kaldı. COMP’daki toplam hacmin, kilitlenen toplam değerin yalnızca %11,8’i olduğu gerçeğine dayanarak bunu not ediyor.

Bu nedenle, analistler COMP’un gelecekte bir Blue-chip DeFi token olarak ortaya çıkma potansiyeline sahip olduğuna inanıyorlar. Şu anda COMP, piyasa değerine göre 8. en büyük kripto DeFi belirtecidir. Yakın gelecekte COMP’un ilk beş listesine girip giremeyeceğini görmek ilginç olacak. Tıpkı COMP gibi, UniSwap (UNI) kripto DeFi tokeni de bu ay güçlü bir büyüme kaydetti.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.84
  THYAO.IS₺13.11
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.34
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.33