Perşembe, Ocak 21, 2021

Grayscale’in Bitcoin Cash ve Litecoin ürünlerinde %1000’in üzerinde prim

Dünyanın en büyük kripto para yatırım şirketlerinden Grayscale’in internet sitesinde yer alan verilere göre; Bitcoin Cash ve Litecoin hisseleri, Temel varlığın gerçek fiyatı üzerinden yüzde 1000’in üzerinde bir primle işlem görüyor.

Grayscale Bitcoin Cash için firmanın hisse başına fiyatı 37.90 $, ancak BCH’nin hisse başına gerçek fiyatı 3.19 $. Bu, Varlığın yaklaşık yüzde 1188’lik bir primle satıldığı anlamına gelir. Grayscale Litecoin Trust’ın da benzer şekilde performans gösterdiği söylenebilir. Trust’ta hisse başına LTC fiyatı 500 $ ‘dır, Ancak hisse başına 0,09 LTC satın alınabilir. Dolayısıyla, Varlığın gerçek değeri 8.37 $ ‘dır. Bu, Tam fiyata yüzde 6 bin’lik tam bir prime karşılık geliyor.

Bilindiği gibi bu ürünler borsa yerine tezgah üstü denilen OTC piyasalarında işlem görmektedir. Uzmanlar, Fiyat farkının kullanıcılara varlığın net fiyatı (NAV) ile prim arasındaki farktan dolayı artışı yakalama fırsatı verdiğine dikkat çekiyor.

Ethereum’da prim oranı yüzde 60

Grayscale’de Bitcoin ve Ethereum’da sırasıyla yüzde 22,78 ve yüzde 59,93 prim oranları var. Haziran sonunda yüzde 830 olan ETH primi, Ethereum’un boğa koşusunun ardından keskin bir şekilde düştü.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 34,898.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺27.72
  THYAO.IS₺13.26
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.66
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.19