Grayscale’in Ana Şirketi Olan DCG’den GBTC Hamlesi!

Coinotag şablon
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dijital varlık yöneticisi Grayscale Investments’ın ana şirketi olan Digital Currency Group (DCG), GBTC (Grayscale Bitcoin Trust) satın alma sınırını 500 milyon dolar artıracak.

Şirket, Grayscale Bitcoin Trust’ın 750 milyon dolar değerinde hissesini satın alma yetkisine sahip.

Şirket Pazartesi günü yaptığı açıklamada , DCG’nin 250 milyon dolar değerinde GBTC hissesi satın alma yetkisini fazladan 500 milyon dolar artırdığını duyurdu.

DCG, firmanın cuma günü itibariyle toplam 193,5 milyon dolar değerinde GBTC hissesi satın aldığını belirtti. Şirket, DCG’nin satın alımları finanse etmek için nakit kullanmayı planladığını ve satın alma işlemlerini Menkul Kıymetler Borsası Yasası’nın kuralına uygun olarak yönetimin takdirine bağlı olarak gerçekleştireceğini belirtti.

Grayscale

2013 yılında Bitcoin Yatırım Ortaklığı olarak piyasaya sürülen GBTC, yatırımcılara halka açık bir özel tröst aracılığıyla Bitcoin’e sahip olma fırsatı sunan dünyanın en büyük Bitcoin (BTC) fonudur.

Cuma günü itibariyle GBTC’de yönetilen varlıklar 36 milyar doları aştı ve Grayscale’in toplam AUM’u (yönetim altındaki varlıklar) 46,7 milyar dolara ulaştı. Nisan ortasında -Bitcoin 64.000 dolara ulaştığında- Grayscale’in toplam AUM’u 50 milyar doları bulmuştu.

 

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!