Cuma, Kasım 27, 2020

Grayscale, yarım milyondan fazla Bitcoin tutuyor

Kripto fon yönetim şirketi Grayscale Investments şu anda Bitcoin Trust’ta yarım milyondan fazla Bitcoin bulunduruyor.

16 Kasım tarihli gönderiye göre Grayscale, toplam Bitcoin (BTC) arzının yüzde 2,69’una denk gelen 8,35 milyar dolar değerinde Bitcoin’e sahip.

Öte yandan Chainalysis, yaklaşık 3,7 milyon Bitcoin’in kaybedildiğini tahmin ediyor. Bu nedenle Grayscale, Bitcoin’in kalan dolaşımdaki arzının yüzde 3.37’sini tutabilir.

Düzenlenmiş bir fonun güvenliği yoluyla kripto para satın almak için temettü ödemeye hazır kurumsal yatırımcılara hitap eden Grayscale Bitcoin Trust’ın hisseleri şu anda 15.62 $ değerinde Bitcoin’i temsil ediyor ancak 18.86 $ ‘dan el değiştiriyor. Bu neredeyse yüzde 19 temettü demektir. Grayscale ayrıca yatırımcılardan yıllık yüzde 2 ücret alıyor.

Grayscale Bitcoin Trust şu anda yarım milyondan fazla Bitcoin tutuyor. Evet, doğru okudunuz. Dünyanın en büyük Bitcoin yatırım ürünü hakkında daha fazla bilgi edinin. #GoGrayscale pic.twitter.com/9h8nGZ8i4t

– Gri Tonlamalı (@Grayscale) 16 Kasım 2020

Grayscale Bitcoin Trust, 2020 yılı boyunca yoğun bir şekilde Bitcoin satın aldı. Fonun sahip olduğu Bitcoin miktarı, son altı ayda neredeyse yüzde 50 arttı.

Fon, şimdiye kadarki en büyük haftalık girişi bildirdi ve geçen hafta 215 milyon dolar değerinde 15.907 Bitcoin aldı.

Grayscale’in dijital varlık birikimleri: Gri tonlamalı
Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 16,767.64dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Görkem Ilık
  Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺44.22
  THYAO.IS₺11.93
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.68
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.09