Pazartesi, Mart 1, 2021

Grayscale, üretilen Bitcoin’in 18 katını satın alıyor!

Grayscale, 18 Ocak’ta sadece bir günde üretilen madencilerden 18 kat daha fazla Bitcoin (BTC) satın aldı.

Bitcoin alanındaki en büyük kurumsal yatırımcı olan Grayscale, çeşitli veri kaynaklarına göre Pazartesi günü toplam 16.244 BTC (607 milyon $) satın aldı.

BTC satışları tekrar arttı

Grayscale tarafından gerçekleştirilen bu satın alma, şimdiye kadarki en büyük BTC alımlarından biriydi.

Bu adımdan sonra Grayscale’in yönetilen varlıklarının değeri 23 milyar dolara yaklaştı. Şirketin yönetilen varlıkları 2020 yılında on kat arttı.

İngiltere merkezli kripto para borsası CoinCorner CEO’su Danny Scott, “Grayscale, 2020’nin dördüncü çeyreğinde her hafta ortalama 251 milyon dolar Bitcoin satın aldı” dedi. açıkladı.

“Geçen hafta sadece bir günde 700 milyon dolar aldı … bugün 590 milyon dolar.”

Bu satın alma, hem Grayscale’in Bitcoin’in uzun vadeli potansiyeline inandığını hem de kuruluşların Bitcoin’i diğer tüm makro varlıklara tercih ettiğini gösteriyor.

Bazı endüstri kaynakları, resmi açıklamaların kurumsal katılımı yeterince yansıtmadığını düşünüyor.

Kripto borsası Gemini’nin kurucu ortağı Tyler Winklevoss, “Çok büyük bir kurumsal talep var ve çoğu sessizce gerçekleşiyor. özetledi.

Zincir üzerinde analitik kaynağı olan CryptoQuant’tan gelen veriler, Grayscale’in satın alma faaliyetlerine ışık tutuyor. Varlık yönetimi devi, 2020’nin sonlarında BTC tasarruflarında en büyük kısa vadeli artışı yaşamış görünüyor.

JPMorgan analistleri, Grayscale Bitcoin Trust’ın, Bitcoin fiyatının geçen gün 40.000 doları aşması için günlük 100 milyon dolar alım yapmaya devam etmesi gerektiğini söyledi.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 46,278.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98