Pazar, Şubat 28, 2021

GrayScale, Üç Günde Yaklaşık 10.000 Bitcoin (BTC) Satın Aldı

Bitcoin (BTC) şu anda yaklaşık 35.250 dolarlık düşüş eğilimli baskı altında işlem görürken, kurumlar ve balinalar bir kez daha satın almaya başladı. Bitcoin (BTC) fiyatı geçen hafta %10’dan fazla düştü ve Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) bir kez daha Bitcoin satın aldığını açıkladı.

Grayscale, son üç gün içinde Bitcoin Trust için yaklaşık 10.000 Bitcoin biriktirdi. Toplam satın alma işleminin %50’si, GBTC’nin Bitcoin’e 190 milyon dolar daha aktarmasıyla son 24 saatte gerçekti. 14 Ocak’tan bu yana geçen üç günde, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) için yönetim altındaki toplam varlıklar (AUM) 3 milyar dolar artarak 22.9 milyar dolara yükseldi.

Grayscale, son 24 saat içinde 189 milyon dolar değerinde 5.132 BTC satın aldı, bu da günlük Bitcoin madenciliğinin 5,7 katına eşittir. Toplam #Bitcoin AUM şu anda 22,3 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

– Bloqport (@Bloqport) 

Grayscale, ekosisteme giren yeni BTC’nin neredeyse altı katını elde ettiğinden, muhtemelen başka bir Bitcoin arz sıkıntısı yaşayabiliriz. New York merkezli yatırım şirketi, 2020’nin son yılında GBTC’si için şaşırtıcı bir %900 büyüme kaydetti. Grayscale’in yeni atanan CEO’su Michael Sonnenshein, geçtiğimiz günlerde emeklilik fonlarından ve bağışlardan büyük ilgi gördüklerini söyledi. CNBC’ye konuşurken şunları ekledi:

“Kurumsal katılımda anlamlı bir ivme gördük. Artık dijital para birimi varlık sınıfına yatırım yapmanın profesyonel riski yok – buna dikkat etmemenin kariyer riski muhtemelen daha fazla. “

Bitcoin (BTC) – Büyük Para Baskısına Karşı Güçlü Bir Enflasyon Koruması

Sonnenschein, birçok profesyonel yatırımcının onu geleneksel altına bir alternatif olarak gördüğünü ve aynı zamanda merkez bankaları ve hükümetin teşvikleri tarafından “sürekli para basımına” karşı bir önlem olarak gördüğünü söyledi. Yakın zamanda, Başkan seçilen Joe Biden, COVID-19’un neden olduğu ekonomik yıkıma karşı savaşmak için 1.9 trilyon dolarlık bir teşvik paketi önerdi.

Ayrıca demokratik hükümet, ekonomik büyümeyi hızlandırmak için Şubat ayında yeni bir paket hazırlıyor. Geçen yılki teşvik paketleri ve merkez bankası para basımı, borsayı ve kripto piyasasını besledi. Ekonomistler ve piyasa analistleri bu nedenle öngörülebilir gelecekte muazzam bir enflasyon öngörüyorlar. Sonuç olarak, yatırımcılar artık Altına daha likit olan başka bir alternatifle ilgileniyor. Sonnenshein şunları söyledi:

“Bitcoin’de yatırım kanaati için en yaygın tema, altından bir rotasyondan geliyor. Yatırımcılar ayrıca, oranın nerede olduğunu ve portföylerinde Bitcoin’e nasıl yer açtıklarını anekdot olarak paylaşıyorlar. “

Popüler kripto podcast röportajı sırasında NYDIG CEO’su Robert Gutmann şunları söyledi:

“Ciddi bir şekilde bitcoin tahsis etmek isteyen yatırımcılarla yaptığım 100 görüşmeden 100’ü, diyelim ki 50 milyon doları aştı, bu görüşmelerin %100’ü Bitcoin hakkındaydı ve %0’ı başka herhangi bir kripto varlığı hakkındaydı”.

İlginç bir şekilde, Bitcoin balinaları da son zamanlarda birikiyor. Glassnode’un verilerine göre, 1K BTC’nin üzerinde olan toplam adresler tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 44,768.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98