Grayscale, Satın Alma Sınırını Artıracak

Coinotag şablon
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dijital varlık yöneticisi Grayscale Investments’ın ana şirketi olan Digital Currency Group, Grayscale Bitcoin Trust’ın 750 milyon dolar değerinde hissesini satın alma yetkisine sahip bulunuyor.

Şirket Pazartesi günü yaptığı açıklamada, DCG’nin 250 milyon dolar değerinde GBTC hissesi satın alma yetkisini fazladan 500 milyon dolar artırdığını duyurdu. DCG, hisse satın alma yetkisinin, DCG’nin herhangi bir dönemde belirli bir miktarda hisse edinmesini zorunlu kılmadığını ve herhangi bir zamanda genişletilebileceğini, değiştirilebileceğini veya durdurulabileceğini belirtti.

Firma, fiili alımların, mevcut nakit seviyeleri ile fiyat ve piyasa koşulları gibi birçok faktöre bağlı olacağını söyledi. DCG, firmanın Cuma günü itibariyle toplam 193,5 milyon dolar değerinde GBTC hissesi satın aldığını belirtti. Şirket, DCG’nin satın alımları finanse etmek için nakit kullanmayı planladığını ve satın alımları Menkul Kıymetler Borsası Yasası uyarınca 10b-18 Kuralına uygun olarak yönetimin takdirine bağlı olarak gerçekleştireceğini özellikle dile getirdi.

2013 yılında Bitcoin Yatırım Ortaklığı olarak piyasaya sürülen GBTC, yatırımcılara halka açık bir özel tekel aracılığıyla Bitcoin’i satın alma fırsatı sunan dünyanın en büyük Bitcoin (BTC) fonudur. Cuma günü itibariyle GBTC’de yönetilen varlıklar 36 milyar doları aştı ve Grayscale’in toplam AUM’si 46,7 milyar dolara ulaştı.

Nisan ortasında – Bitcoin dokunduğunda 64.000 doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı – Grayscale’in toplam AUM’u 50 milyar doları aşmıştı.

Bu Yazıya Tepki Ver
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

0
Düşünceleriniz bizim için değerli, yorum bırakmayı unutmayın!x
()
x