Pazar, Şubat 28, 2021

Grayscale artık dolaşımdaki tüm Bitcoin’in yüzde 3’üne sahip

18 Ocak’ta 16.244 BTC (607 milyon $) satın aldıktan sonra, Grayscale son zamanlarda Bitcoin pazarındaki en büyük kurumsal alıcı oldu. Bu gelişme, firmanın 15 Ocak’taki güncellemesinden sonra gerçekleşti ve Grayscale’in yönetim altındaki toplam varlıklarının 27,1 milyar dolar kripto olduğunu ortaya çıkardı.

Grayscale bitcoin alım haberi sektörde ilgiyle karşılandı. CoinCorner CEO’su hızlıca şirketin faaliyetlerine dikkat çekti ve açıkladı:

Grayscale , 2020’nin 4. çeyreğinde haftalık ortalama  251 milyon dolarlık Bitcoin satın alıyordu

Geçen hafta 1 günde 700 milyon dolar kazandılar…

Ve bugün 590 milyon dolar…

– Danny Scott (@CoinCornerDanny) 

Capriole yatırımlarının kurucusu Charles Edwards, bir başka önemli noktayı ortaya koyuyor. BTC satın alımından sonra Edwards, Grayscale Investments’ın artık dolaşımdaki tüm Bitcoin’lerin yüzde üçüne sahip olduğunu belirtti.

Edwards, fon yöneticisinin hisselerinin her ay yüzde on civarında büyüdüğünü söyledi ve Grayscale’in, şirketin mevcut yolunda kalması şartıyla bu yıl içinde tüm Bitcoin’in yüzde onunu elinde tutabileceğini tahmin etti. Ve görüşlerini paylaştı:

Ek olarak, yatırım şirketinin Yönetim Altındaki Fonları (AUM) önemli ölçüde artmaktadır. Grayscale, 14 Ocak itibariyle, yönetim altındaki toplam varlıklarının (AUM) kripto cinsinden 25 milyar dolar değerinde olduğunu açıkladı.

Geçen yıl, 30 Aralık’ta, Grayscale’in AUM dijital varlıkları 19 milyar dolardı. 29 Aralık 2020’de şirket, yönetim altında 7,6 milyar dolarlık varlığa sahip olduğu 1 Kasım 2020’den itibaren AUM’nin üçe katlandığını bildirdi.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 45,433.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98