Pazar, Mart 7, 2021

Grayscale, 590 Milyon Dolar Değerinde 16.000 BTC Satın Aldı

Bitcoin’deki (BTC) son fiyat oynaklığının ortasında, yatırımcılar daha fazla düzeltme için kenarda bekliyor olabilir. Ancak beklenenden daha erken 40.000 $ seviyelerine tekrar ulaşıyor olabiliriz. verilere göre, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), toplam BTC varlığını 632.000’in üzerine alarak tek bir günde 16.000 Bitcoin daha satın aldı.

Grayscale, son 24 saatte Bitcoin alımlarında ~ 600 milyon dolar daha akıtırken, günlük Bitcoin’in madenciliğinin 18 katından fazlasını satın almış oldu. Yalnızca geçen hafta, GBTC yaklaşık 10.000 Bitcoin (BTC) satın alarak yeni bir satın alma çılgınlığını tetikledi. GBTC, bir haftadan kısa bir süre içinde şirketine 25.000’den fazla Bitcoin ekledi.

Grayscale’den gelen bu büyük satın alma, kurumların hala aktif olduğunu ve BTC fiyatındaki her düşüşü yutmayı beklediğini gösteriyor. İlginç bir şekilde, son Bitcoin satın alımı, JPMorgan’ın Grayscale Bitcoin Trust’taki girişlerin Bitcoin’in 40.000 $ seviyelerinin üzerine çıkması ve tutması için gerekli olduğunu söylemesinden sadece bir gün sonra geliyor.

Dijital varlık yöneticisi Grayscale geçtiğimiz günlerde 4. çeyrek 2020 raporunu yayınladı ve burada 3,3 milyar dolarlık devasa bir net giriş bildirdi. Ayrıca, geçen hafta Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, şirketinin tek bir günde 700 milyon dolarlık bir fon topladığını belirtti.

aynı zamanda bugüne kadarki en büyük tek varlık yükseltme günümüzdü.

– Michael Sonnenshein (@Sonnenshein)

Bitcoin’de Yeni Giriş Fırsatları

BTC’ye giriş yapmanın doğru zamanı olup olmadığını merak ediyorsanız, işte bilmeniz gerekenler. Zincir içi veri sağlayıcısı Santiment, Bitcoin’in ağ gerçekleşen kar / zararı (NPL) hesaplayarak tüm ağlardaki toplam günlük yatırım getirisini ölçer.

Santiment, Bitcoin’in NPL’sindeki büyük artışların, sahiplerin satış yaptığını gösterdiğini, ancak bunun tersine, güçlü düşüşlerin yatırımcıların panik satışlar sırasında kayıplar yaşadığını gösteriyor. Zincir içi veri sağlayıcısı daha da ileri gitti ve ekledi:

Tarihsel olarak, Bitcoin’in NPL’si fiyat rallileri sırasında sık sık arttı ve düzenli kar elde etmeye ve kripto paranın kısa vadeli potansiyeli hakkında sağlıklı miktarda yatırımcı korkusuna işaret etti. Öte yandan, Bitcoin’in fiyat düzeltmeleri bazen çakıştı.

Ağ Gerçekleşen Kâr / Zararının belirgin bir düzleşmesi ile, bu, çoğu BTC spekülatörünün ortalama olarak daha az kar elde ettiğini ve artan güvene işaret ettiğini gösteriyor. Bitcoin’in Şubat ve Eylül ayları da dahil olmak üzere bu modelin geçen yıl birkaç kez gerçekleştiğini gördük.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 50,671.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.96
  THYAO.IS₺14.78
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺23.08
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.22