Perşembe, Ocak 21, 2021

Grayscale, 19 milyar dolar değere sahip kripto paralar tutuyor

Grayscale Investments’ın yönetim altındaki varlıkları (AUM), kurucu Barry Silbert’e göre şu anda 19 milyar dolar değerinde kripto değerine sahip. Digital Currency Group CEO’su Twitter’da duyurduğuna göre; Grayscale’in AUM’si, yönetim altında 7,6 milyar dolarlık varlığa sahip olduğu 1 Kasım’dan itibaren 29 Aralık itibarıyla üç katına çıktı. Firma ayrıca sadece iki hafta içinde önemli bir büyüme kaydettiğini açıkladı. 15 Aralık’ta Silbert, Grayscale’in AUM’sinin o sırada 13.0 milyar dolar olduğunu açıkladı.

GÜNCELLENME

1 Kasım’da Grayscale AUM: 7,6 milyar dolar
GrAYSCALE AUM bugün: 19 milyar dolar

– Barry Silbert (@BarrySilbert)

CryptoQuant’tan Ki Young Ju, Bitcoin fark edilen piyasa değerinin %16’sının artık kurumsal yatırımcılara ait olduğunu ve bugün bir tweet’te Grayscale’in AUM’sine atıfta bulunduğunu söyledi:

%16 $ BTC Gerçekleşen piyasa değeri artık kurumsal yatırımcılara aittir.

– Gerçekleşen Piyasa Değeri: 186 milyar dolar
– GrAYSCALE AUM: 19 milyar dolar
– Kurumlar AUM: 30 milyar $

– Ki Young Ju 주기영 (@ki_young_ju) 

Daha önce, Grayscale’in üçüncü çeyrek yatırım raporunda, BTC tröstü gibi varlıkları ile ilgili olarak, yatırımların %80’inin hedge’in hakim olduğu kurumsal yatırımcılardan geldiğini gösteriyordu. Firmanın Bitcoin Trust’ın AUM’si, 14 Ekim itibarıyla Grayscale’in en hızlı büyüyen yatırım ürünüydü. Grayscale Bitcoin Trust’a haftalık ortalama yatırım 39,5 milyon dolardı ve güvenliydi, 3Ç20 girişlerinde 719,3 milyon dolar veya %1,500 artış yaşadı.

Ünlü ekonomistler ne diyor ?

Bitcoin Cash Trust gibi diğer Grayscale ürünlerine olan talep de üçüncü çeyrekte önemli ölçüde arttı ve girişler çeyrek bazda %1400’den fazla arttı.

Ancak Grayscale, etkileyiciler tarafından eleştirildi. Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff bile sanık CNBC’deki reklamları için yaptığı ödeme yoluyla yatırımcılara Bitcoin “yükselen” varlık yöneticisi. Grayscale’in Bitcoin balonunu beslediğini iddia etti:

Görüntü Kaynağı: Twitter

Schiff ayrıca, Bitcoin’in fiyatları yükseldiği sürece Grayscale’in “en büyük Bitcoin alıcısı” olacağını iddia etti.

Ancak, popüler kripto para birimine yatırım yapan birkaç başka firma da var. Halka açık bir firma olan MicroStrategy, 2020’de yapılan toplam Bitcoin alımlarında 1 milyar doların üzerinde olduğunu açıkladı.

Aslında, Bitcoin tutan halka açık şirketlerle ilgili olarak, Bitcointreausuries’ten elde edilen veriler, 800.000’den fazla Bitcoin’in veya toplam dolaşımdaki arzın %4’ünün halka açık şirketler tarafından tutulduğunu gösteriyor. Ayrıca, 16.651 BTC ve Square (4.709 BTC) tutan Galaxy Digital, bitcoin bulunduran kamu firmaları listesinde sırasıyla ikinci ve üçüncü sırada yer alıyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 34,735.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺27.72
  THYAO.IS₺13.26
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.66
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.19