Pazartesi, Ocak 18, 2021

Gram Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 23.12.2020

Haftanın ilk işlem gününde artan virüs endişeleri ve ABD’de uzlaşılan teşvik paketi doğrultusunda kur ve Ons Altın’da dalgalı seyir takip edilirken, gün sonunda Ons Altın’a paralel olarak Gram Altın’da da gözlenen kar satışları ve takip edilen gelişmeler ile kayıpların derinleştiği gözlenmişti.

Dün ise kur tarafındaki yatay hareketlere ek olarak, ABD Dolar’ındaki toparlanma sinyallerinin Altın’a olan talebi baskılaması Gram Altın’da satışların sürmesine neden oldu.

Teknik olarak incelediğimizde, Gram Altın’ın 458 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 456 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece gelebilecek alımlar ile yukarı yönlü eğilimin devam etmesi durumunda 460, 462 ve 465 takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile Gram Altın’daki eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise 456, 454 ve 452 destek seviyeleri takip edilmelidir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺28.56
THYAO.IS₺13.08
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺21.04
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.99