Cumartesi, Şubat 27, 2021

Gram Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 21.01.2021

Dolar/TL kurunun 7,40-7,50 TL bandındaki hareketi sürerken Gram Altın’daki harekete Ons’un yön verdiği izleniyor. Hafta başında Ons’daki geri çekilme ile 435 TL’nin altını gördüğümüz Gram Altın, Ons’un Janet Yellen’ın göreve başlama konuşmasında kur politikasıyla ilgili yaptığı açıklamalar sonrasında değer kazanmasıyla birlikte 440 TL’nin üzerine çıkmayı başardı.

Bugün yurt içinde açıklanacak olan yılın ilk faiz kararında faizlerde herhangi bir değişiklik beklenmezken ABD’de açıklanacak veriler sonrasında ise hem dolar endeksinde hem de Ons Altın’da oynaklık artabilir.

Teknik olarak incelediğimizde, Gram Altın’ın 440 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 440 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece gelebilecek alımlar ile yukarı yönlü eğilimin devam etmesi durumunda 448, 450 ve 452 takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile Gram Altın’daki eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise 437, 435 ve 432 200 GAO. destek seviyeleri takip edilmelidir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺21.20
THYAO.IS₺13.49
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺21.58
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺16.98