Perşembe, Şubat 25, 2021

Gram Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 20.01.2021

Kurda ve Ons altında yaşanan geri çekilmeler ile geçtiğimiz hafta genelinde aşağı yönlü baskının ağır bastığını gördüğümüz gram altın haftanın ilk işlem gününde 445 TL’ye kadar yükselse de dün yaşadığı geri çekilme ile 440 TL’deki pivotuna döndü.

ABD tarafında planlanan destek paketi ve devam eden aşı çalışmalarına ek olarak bugün göreve başlayacak olan Joe Biden’in yapacağı açıklamalar piyasalardaki oynaklığı artırabilir. TCMB’nin yılın ilk faiz kararı öncesinde kurda yaşanabilecek yukarı yönlü hareketler gram altını da direnç seviyelerine doğru yükseltebilir.

Teknik olarak incelediğimizde, Gram Altın’ın 440 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 440 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece gelebilecek alımlar ile yukarı yönlü eğilimin devam etmesi durumunda 445, 448 ve 450 takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile Gram Altın’daki eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise 437, 435 ve 432 200 GAO. destek seviyeleri takip edilmelidir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺20.40
THYAO.IS₺12.83
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.16
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.40