Pazartesi, Mart 1, 2021

Gram Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 19.02.2021

Gram Altın 400 TL seviyesinin altını test etti. Önceki gün ABD 10 yıllık tahvil faizlerindeki yukarı yönlü hareketle birlikte dolar küresel bazda değer kazanırken Ons Altın’da sert geri çekilme takip edilmişti. Yaşanan geri çekilmenin devam etmesi ile Ons Altın 1780 doların altına sarkarken Gram Altın’da 400 TL’nin altını test etti.

Doların küresel bazda değer kazanımının sürmesi durumunda Ons Altın tarafında satış baskısı devam edebilir. Öte yandan dün açıklanan TCMB faiz kararı piyasa beklentisine paralel açıklanırken banka politika faizini %17,00 seviyesinde sabit bıraktı. Haftanın son işlem gününde piyasadaki haber akışlarını ve haberlerin fiyatlamalar üzerindeki etkisini izlemeyi sürdüreceğiz.

Teknik olarak incelediğimizde, Gram Altın’ın 400 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 400 seviyesinin üzerinde kaldığı sürece gelebilecek alımlar ile yukarı yönlü eğilimin devam etmesi durumunda 403, 407 ve 410 takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile Gram Altın’daki eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise 395, 390 ve 388 destek seviyeleri takip edilmelidir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺21.28
THYAO.IS₺13.84
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.58
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.16