Pazartesi, Mart 1, 2021

Gram Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 16.02.2021

Ons Altın’ın 200 günlük üsse hareketli ortalama seviyesi olan 1820 doların altına sarkmasına ek olarak dolar/TL kurunda yaşanılan geri çekilme ile 407 TL’ye kadar geri çekilen Gram Altın’ın tepki yükselişi sonrasında geçtiğimiz hafta genelinde 410 TL üzerinde kalıcılık sağladığını gördük. ABD’de artan enflasyon beklentileriyle yönünü yukarı çeviren Ons Altın’daki yükseliş eğilimin devam etmesi Gram Altın’ı desteklerken dün kurun 7,00 TL psikolojik destek seviyesi altına sarkması Gram Altın’da satış baskısını artırdı. Haftanın ikinci işlem gününde piyasadaki haber akışlarını ve haberlerin fiyatlamalar üzerindeki etkisini izlemeyi sürdüreceğiz.

Teknik olarak incelediğimizde, Gram Altın’ın 407 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 407 seviyesinin üzerinde kaldığı sürece gelebilecek alımlar ile yukarı yönlü eğilimin devam etmesi durumunda 412, 417 ve 422 takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile Gram Altın’daki eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise 404, 400 ve 395 destek seviyeleri takip edilmelidir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺21.14
THYAO.IS₺13.87
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.56
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.19