Gram Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım | 14.08.2020

Haftanın üçüncü işlem gününde kurda 7,30 TL seviyesi üzerinde hareketler devam ederken, tepki alımları sonucu değerli metale olan talebin devam etmesi Gram Altın’ında yukarı yönlü hareketlerin desteklenmesine neden olmuştu. Haftanın dördüncü işlem gününde ise TCMB’nın likidite azaltıcı önlemlerinin sınırlı etkileri ile kurda 7,30 seviyelerinde hareketler sürerken, Ons Altın tarafında gözlenen yukarı yönlü harekete paralel olarak Gram Altın’da yukarı yönlü hareketlerin sürdürdüğü takip edildi.

Teknik olarak incelediğimizde, Gram Altın’ın 461 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 458 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece gelebilecek alımlar ile yukarı yönlü eğilimin devam etmesi durumunda 463, 469 ve 472 takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile Gram Altın’daki eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise 458, 455 ve 452 destek seviyeleri takip edilmelidir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah BülteniAltın yorumu CoinOtag’a ait değildir, Uzman yorumu naklen alınmıştır. CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz.
Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.