Pazartesi, Mart 1, 2021

Gram Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – 01.02.2021

Geçtiğimiz hafta yayımlanan enflasyon sunumu sonrasında kurda yaşanılan geri çekilme ve Ons Altın’ın değer kaybetmesi Gram Altın’daki geri çekilmenin hızlandığı takip edilmişti. Enflasyon sunumu ve sonrasında açıklamalarda bulunan TCMB Başkanı Naci Ağbal’ın sıkı para politikasının süreceğini söylemesi sonrasında değer kazanan TL ile kur 200 günlük hareketli ortalama seviyesinin altını test etti.

Öte yandan yılın ilk FOMC toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Fed başkanı Powell, para politikasının salgın bitene kadar ekonomiyi desteklemeye devam edeceğini vurguladı. Powell’in açıklamaları sonrasında dolar küresel bazda değer kazanırken Ons tarafında ise geri çekilme izledik. Haftanın ilk işlem gününde piyasada oluşan fiyatlamaları ve haber akışlarını yakından izlemeyi sürdüreceğiz.

Teknik olarak incelediğimizde, Gram Altın’ın 435 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 434 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece gelebilecek alımlar ile yukarı yönlü eğilimin devam etmesi durumunda 440, 444 ve 448 takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile Gram Altın’daki eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise 434, 431 ve 428 destek seviyeleri takip edilmelidir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺21.10
THYAO.IS₺13.87
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.50
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.22