Diğer
  Ana SayfaHaberGram Altın, XAUUSD ve USDTRY'den nasıl etkileniyor? İşte Gram Altın için Hedef...

  Gram Altın, XAUUSD ve USDTRY’den nasıl etkileniyor? İşte Gram Altın için Hedef Seviyeler!

  -

  Türk Lirası’nın dolar karşısında değer kaybı neredeyse 2013 yılından bu yana kesintisiz bir şekilde devam ediyor. 2018 yazında daha da şiddetlenen bu eğilim, ters para ikamesi ile yatırımcıları bu sefer sadece dolara değil aynı zamanda altına da yöneltti.

  Merkez Bankası verilerine göre, gerçek kişilerin, mevduat ve katılım bankalarında 30,4 milyar dolar büyüklüğünde kıymetli maden depo hesabı bulunuyor. Covid krizi nedeniyle küresel olarak da rağbet gören altın, yurtiçinde de alımları tetiklemiş.

  Teknik analizde çok sık rastladığımız yükseliş sinyali veren flama formasyonunun oluştuğu görülüyor.

  Gram altının USD/TRY kuru ile XAU/USD paritesinden oluştuğu düşünülürse, yükselişin devam edebilmesi açısından, ya altının sert bir şekilde değer kazanması, ya Dolar’ın TL karşısında değer kazanması, veya ikisinin beraber gerçekleşmesi gerekiyor

  Giriş seviyesi: 470-475

  Hedef seviye (kar al): 550 – 560

  Zarar kes: 450

  Zaman hedefi: 4 hafta

  Kaynak: İktisatbank Günlük Bülten

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Enes BAŞOĞLU
  Enes BAŞOĞLU
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Fiyat Analizi! Kritik Bölgeye Yaklaşıyor!

  Ethereum'un fiyat grafiğini incelediğimizde, düşüş trendi içerisinde olduğu ve 1830$ desteğine doğru bir düşüş yaşadığı gözlemlenmektedir. ETH'nin fiyatı, belirtilen destek aralığından dönüş sağladığı takdirde yükseliş hareketini sürdürebilir.

  Verilere Göre, Bitcoin Yatırımcıları Panik Satışı Yapmamak için Kararlı Görünüyor

  Binance ve Coinbase davaları kripto para piyasasında korku yarattı ancak yatırımcıların panik satışı yapmadığı verilerde görüldü.

  Bitcoin Yükseliş Hareketine Devam Edecek Mi? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat grafiği, güçlü alıcılarla karşılaşarak 26.364$ seviyesindeki 0.5 Fibonacci desteğinden yükseliş gerçekleştirdi. Ancak belirli seviyelerin üzerinde veya altında kalıcılık, BTC'nin gelecekteki hareketi açısından belirleyici olacaktır.

  BitMEX Kurucu Ortağı Hayes, Bitcoin için Pozitif Kalmaya Devam Ediyor

  SEC'in Binance ve Coinbase borsasına karşı başlattığı davalar piyasayı sarstı ancak Arthur Hayes, Bitcoin için hala pozitif.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler